70. Plebiscyt Sportowy. Tadeusz Szkwarek zajął 3. miejsce wśród najpopularniejszych trenerów za 2021 rok. Zobacz zdjęcia i wideo

Dorota Kułaga
od 16 lat
Rozstrzygnęliśmy 70. Plebiscyt Sportowy Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2021. Wyniki ogłosiliśmy uroczyście w czasie gali online. Trzecie miejsce wśród najpopularniejszych trenerów województwa świętokrzyskiego w 2021 roku zajął Tadeusz Szkwarek, który szkoli zapaśników Czarnych Połaniec.

Trener zapasów w Czarnych Połaniec, wspólnie z Wiktorem Skrobaczem przygotowywał w tym roku Annę Wawrzycką do występu w mistrzostwach Polski w Rzeszowie, gdzie zdobyła złoty medal. Świetny trener i znakomity wychowawca młodzieży, bo pracuje przede wszystkim z młodymi i bardzo młodymi zawodnikami. Sam jeszcze jest zapaśnikiem, startuje z sukcesami w mistrzostwach Polski weteranów.

Tadeusz Szkwarek po raz pierwszy znalazł się w gronie laureatów Plebiscytu Sportowego Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. -To dla mnie powód do dumy. Miło jest być w gronie tych najlepszych szkoleniowców w województwie świętokrzyskim - powiedział szkoleniowiec Czarnych Połaniec. Bez wątpienia duży wpływ na ten wynik miał sukces Anny Wawrzyckiej, która zdobyła mistrzostwo Polski seniorek. -Można powiedzieć, że Ania się odrodziła pod względem wynikowym. Cieszymy się niezmiernie z mistrzostwa Polski Ani, ale mamy oprócz tego sześć innych medal mistrzostw Polski. Jest się z czego cieszyć, jest się czym pochwalić - dodał Tadeusz Szkwarek, który w swoim dorobku ma już osiem medali mistrzostw Polski weteranów. Sukcesy odnoszą też jego dzieci - Natalia Szkwarek i syn Jakub Szkwarek. -Medale córki i syna to wyjątkowe przeżycie - podkreślił Tadeusz Szkwarek.