700 złotych dla uczniów szkół z powiatu jędrzejowskiego. Po raz kolejny przyznano stypendium starosty

Dorota Pietrus
W poniedziałek, 18 grudnia starosta jędrzejowski wyróżnił kolejnych dziewięciu najlepszych uczniów ze szkół podlegających pod powiat. Tradycja ta kontynuowana jest od 2005 roku.

Stypendia starosty przyznawane są dwa razy do roku – w pierwszym i drugim semestrze roku szkolnego.

Podczas 25. edycji to zaszczytne wyróżnienie i 700 złotych otrzymali:

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Reja w Jędrzejowie, Paulina Olszewska, która chodzi do klasy III D o kierunku językowo medialnym. Ubiegły rok skończyła ze średnią 5,4. Osiąga najwyższe wyniki w nauce z języków angielskiego oraz francuskiego. Brała udział w projekcie ,,Dwujęzyczne Świętokrzyskie” organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Kielcach, którego celem była poprawa komunikowania się w językach obcych. Czynnie uczestniczyła w konferencjach i panelach dyskusyjnych pokazując swoje kompetencje językowe. Miała również okazję sprawdzić swoją wiedzę rozmawiając z native speakerami po angielsku i francusku. Zainteresowania językowe Pauliny, z którymi wiąże swoją przyszłość zmotywowały ją do udziału w etapie szkolnym XLII Olimpiady Języka Angielskiego. W 2015 i 2016 brała udział w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach. Udało jej się zakwalifikować do 2 etapu. Jest zaangażowana w pracę Szkolnej Telewizji TV REY. Chętnie uczestniczy w życiu szkoły organizując Dzień Mediów oraz biorąc udział w programie języków obcych podczas Dni Otwartych szkoły. Jest miła, koleżeńska, chętnie pomaga innym w nauce języków.

Również z jędrzejowskiego „Reja” wyróżniono Pawła Malmura - wzorowego ucznia II klasy , którego średnia ocen na koniec roku szkolnego wyniosła 5,06. Paweł chodzi do klasy o kierunku matematyczno – przyrodniczym. Jest wybitnie uzdolniony matematycznie i osiąga z tego przedmiotu najwyższe wyniki. Sumiennie przygotowuje się do zajęć lekcyjnych. W ubiegłym roku brał udział w konkursie ,,Moje Finanse” oraz Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym ,,Prawa człowieka i prawa narodów” organizowanym przez Politechnikę Krakowską. Obecnie przygotowuje się do LXIX Olimpiady Matematycznej oraz do IV edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Paweł jest również świetnym sportowcem - reprezentował szkołę w Powiatowych Zawodach w Piłce Nożnej Halowej oraz Powiatowej Lidze Tenisa Stołowego. Chętnie podejmuje działalność na rzecz klasy i szkoły, pomaga słabszym koleżankom i kolegom w nauce, jest otwarty na potrzeby innych. Pełni funkcję zastępcy przewodniczącego klasy, czynnie udziela się w pracach Samorządu Uczniowskiego, włączył się również w wolontariat Szlachetnej Paczki.

Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych numer 1 imienia księdza Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie również wyróżniono dwie
osoby.

Pierwszą z nich jest Mateusz Słoka z klasy III II Liceum Ogólnokształcącego, który w ubiegłym roku uzyskał średnią 5,0 oraz wzorową ocenę z zachowania. Jest uczniem klasy politechnicznej z rozszerzoną matematyką i informatyką. Jest systematycznym i pracowitym uczniem osiągającym już od klasy pierwszej wysokie wyniki nauczania. Jego zainteresowania związane są aktywnością fizyczną i sportową, a jego największą pasją jest piłka nożna, a także działalność w Młodzieżowej Drużynie Przeciwpożarowej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędziszowie. Mateusz jest zawodnikiem Miejskiego Klubu Sportowego Unia Sędziszów. Jego predyspozycje i zdolności sportowe zauważalne są także na terenie szkoły czego efektem jest między innymi zajęcie I miejsca w Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców. Stypendysta jest też przewodniczącym klasy, reprezentuje szkołę w poczcie sztandarowym i chętnie uczestniczy w uroczystościach szkolnych.

Dominika Rosik to wzorowa uczennica klasy III technikum numer 1 na kierunku reklama. Jej średnia ocen to 5,3. Jest bardzo aktywną i energiczną osobą zarówno w dziedzinie nauki jak w życiu szkolnym. Świetnie potrafi połączyć swoje pasje z wymaganiami szkolnymi, rozwijając się w zakresie przedmiotów zawodowych i ogólnych poprzez uczestnictwo w konkursach i olimpiadach, takich jak konkurs ,,Start – up na 5 – tkę”, konkurs szkolny na prezentacje o Stanisławie Konarskim, konkurs papieski – udział w I i II etapie, konkurs na prezentacje ,,Żyj bez ryzyka -HIV/AIDS, w którym zajęła II miejsce, konkurs ,,GIODO – ochrona danych osobowych”, olimpiada cyfrowa – I i II etap oraz nakręciła spot promujący kampanię społeczną ,,Bezpieczny przejazd” pod tytułem. ,, Nakręć się na Bezpieczeństwo”. Dominika reprezentuje też szkołę podczas różnych uroczystości, asystując w poczcie sztandarowym , bierze udział w zawodach sportowych w badmintonie i tenisie stołowym, jest zaangażowana w działania Szkolnego Koła Miłośników Teatru. To również jedna z najaktywniejszych wolontariuszek w szkole.

Dwóch stypendystów pochodzi z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 imienia Stefana Roweckiego „Grota w Jędrzejowie”.

Pierwszym z nich został Radosław Baran, uczeń klasy IV Technikum numer 2 w zawodzie technik – informatyk. Jego średnia ocen to 5,1. Radek aktywnie pracuje na rzecz klasowego samorządu uczniowskiego. Zawsze służy wszelką pomocą kolegom. Chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych, a także reprezentuje klasę i szkołę w różnorodnych konkursach, poszerzając swoją wiedzę oraz umiejętności. Jest on zainteresowany przedmiotami zawodowymi ze szczególnym uwzględnieniem projektowania stron internetowych. Bardzo lubi się też uczyć języków obcych.

Drugą stypendystką z tej szkoły została Katarzyna Sadowska, uczennica klasy III Technikum numer 2 w zawodzie technik hotelarstwa. Jej średnia wynosi 5,0. Kasia aktywnie pracuje na rzecz klasowego samorządu uczniowskiego, organizuje pomoc dla kolegów mających trudności w nauce. Chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych na rzecz osób potrzebujących. Udziela się społecznie. Posiada umiejętności językowe, które wykorzystuje w praktyce reprezentując szkołę w olimpiadach oraz konkursach językowych.

Siódmym stypendystą został Bartosz Mądrzyk z II klasy Technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Krzelowie. Jego średnia ocen to 5,22. Uczeń chętnie uczestniczy w działaniach pozalekcyjnych, angażuje się w prace na rzecz klasy i szkoły. Jest chorążym Pocztu Sztandarowego szkoły. Aktywnie włącza się w przygotowania uroczystości szkolnych i środowiskowych, a w tym organizowanych przez Klub Historyczny imienia Armii Krajowej w Sędziszowie. Ponadto bierze udział w akcjach charytatywnych, jak na przykład organizacja zbiórki nakrętek na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu 2017 roku pod hasłem ,,Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”, zbieranie surowców wtórnych w ramach gminnego konkursu pod tytułem ,,Zbieramy surowce wtórne”.

Po raz czwarty stypendium otrzymał też Karol Polak, uczeń klasy czwartej Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie, który kształci się w zawodzie technik informatyk. Jego średnia ocen wynosi 5,0. Karola wyróżnia wzorowa postawa uczniowska, nienaganna kultura osobista, życzliwość, pracowitość oraz sumienność. Chętnie podejmuje się różnych działań organizowanych na terenie szkoły, aktywnie uczestniczy w życiu klasy, a w swoich zainteresowaniach edukacyjnych koncentruje się głównie na przedmiotach informatycznych. Rozwija się w tym kierunku uczestnicząc w konkursach przedmiotowych i tematycznych.

Ostatnią wyróżnioną została Patrycja Bielas, uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Konopnickiej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu. Patrycja uzyskała średnią ocen 4,78. Jest inicjatorką wielu imprez i wydarzeń organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Chętnie uczestniczy w uroczystościach o charakterze patriotycznym, jak chociażby Turniej Kocham Polskę.

Stypendium Starosty Jędrzejowskiego zostało ustanowione uchwałą Rady Powiatu w Jędrzejowie z inicjatywy obecnego starosty, Edmunda Kaczmarka jako żywy pomnik ku czci Jana Pawła II. Do tej pory to zaszczytne wyróżnienie otrzymało ponad 200 uczniów.

- Życzę wam dalszych sukcesów. Jesteście wzorem dla swoich kolegów. Mam nadzieję, że zwiążecie się z naszym powiatem, z ziemią jędrzejowską i będziecie ją godnie reprezentować – mówił podczas uroczystości starosta jędrzejowski, Edmund Kaczmarek.

Po uroczystym wręczeniu nagród nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i wspólnych rozmów.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie