71. Plebiscyt Sportowy – Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2022. Oto nominowani sportowcy, trenerzy i drużyny

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Oto laureaci Plebiscytu Sportowego 2021 - Alex Dujszebajew i jego tata, trener Talant Dujszebajew. Obydwaj są wśród nominowanych w plebiscycie za 2022 rok.
Oto laureaci Plebiscytu Sportowego 2021 - Alex Dujszebajew i jego tata, trener Talant Dujszebajew. Obydwaj są wśród nominowanych w plebiscycie za 2022 rok. Dawid Łukasik
W grudniu rozpoczęliśmy 71. Plebiscyt Sportowy – Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2022. Przedstawiamy sportowców, trenerów i drużyny nominowane przez plebiscytową kapitułę. Uroczysta gala, na której ogłosimy wyniki, odbędzie się w piątek 3 lutego w Grand Hotelu w Kielcach. Na kolejnych zdjęciach prezentujemy nominowanych sportowców i trenerów.

Rozpoczynamy Plebiscyt Sportowy Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2022

Plebiscyt sportowy organizujemy razem z Radiem Kielce i TVP 3 Kielce. W piątek 23 grudnia, rozpoczynamy 71. Plebiscyt Sportowy – Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2022.

Ważna zmiana. Laureatów wybierze kapituła

Przedstawiamy osoby nominowane przez plebiscytową kapitułę, w skład której wchodzą dziennikarze sportowi Echa Dnia, Radia Kielce i TVP 3 Kielce. Jest to 30 sportowców, 10 trenerów i 5 drużyn. Prezentacja nominowanych osób i drużyn na echodnia.eu.

W tym roku nastąpiła zmiana w sposobie wyboru laureatów. Zwycięzcy - 10 sportowców, 3 trenerów oraz 1 drużyna, zostaną wybrani tylko głosami kapituły. Nie będzie głosowania przez SMS-y.

Przyznamy też tytuły komplementarne

Tradycyjnie przyznamy też tytuły komplementarne: sportowe nadzieje, ambasador regionu, sportowiec niepełnosprawny i zasłużony dla świętokrzyskiego sportu.

Nasz plebiscyt ma wieloletnią tradycję i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jest to najbardziej prestiżowe wydarzenie sportowe w naszym regionie. Co roku gala wręczenia nagród, z wyjątkiem przerwy spowodowanej pandemią covid 19, była miejscem spotkań niemalże całego środowiska sportowego ziemi świętokrzyskiej. W tej wyjątkowej imprezie brało udział regularnie ponad 500 osób, w tym znani sportowcy, olimpijczycy, trenerzy, działacze sportowi, władze regionu, a także goście specjalni.

Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Wielka Gala Sportu, na której ogłosimy wyniki plebiscytu odbędzie się w piątek, 3 lutego, w Grand Hotelu przy ulicy Sienkiewicza 78 w Kielcach.

Współorganizatorami plebiscytu są Radio Kielce i TVP3 Kielce. Patronat Honorowy sprawują: Anna Krupka - wiceminister Sportu i Turystyki, Zbigniew Koniusz - Wojewoda Świętokrzyski, Andrzej Bętkowski - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, senator Krzysztof Słoń. Partnerem Głównym jest PKN Orlen, a jednym z partnerów Mirosław Gębski - Starosta Kielecki.

71. PLEBISCYT ŚWIĘTOKRZYSKIE GWIAZDY SPORTU 2022 – NOMINOWANE DRUŻYNY

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – zespół tenisa stołowego, który w 2022 roku zdobył europejski puchar TT Inter Cup Dr Joseph Simecek Trophy

Korona Kielce – awans w sezonie 2021/2022 do PKO BP Ekstraklasy

ŁKS Probudex Łagów – lider 3.ligi po rundzie jesiennej sezonu 2022/2023. W sezonie 2021/2022 do ostatniej kolejki walczył o awans do 2.ligi. Zdobył po raz pierwszy w historii klubu Puchar Polski na szczeblu regionu.

Łomża Industria Kielce – finalista Ligi Mistrzów i mistrz Polski w sezonie 2021/2022

NOSAN Kielce – bilardowy mistrz Polski sezonu 2022

Na kolejnych slajdach przedstawiamy nominowanych sportowców i trenerów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Z Gwiazdami - Marcin Możdżonek - zajawka

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie