72. Plebiscyt Sportowy - Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. Sabina Jarząbek zajęła trzecie miejsce w kategorii Sportowiec Roku

Dorota Kułaga
Sabina Jarząbek zajęła 3 miejsce w kategorii Sportowiec Roku podczas 72 Plebiscytu Sportowego. Zobacz więcej zdjęć >>>Kamil Bielaszewski/Dawid Łukasik
Za nami gala 72. Plebiscytu Sportowego - Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. Poznaliśmy najlepszych sportowców, szkoleniowców i zespoły w 2023 roku w województwie świętokrzyskim oraz w powiatach. Trzecie miejsce w kategorii Sportowiec Roku zajęła Sabina Jarząbek, biegaczka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego.

Sabina Jarząbek zajęła trzecie miejsce w Plebiscycie Sportowym w kategorii Sportowiec Roku

Dla biegaczki KKL Kielce to kolejna udana gala Plebiscytu Sportowego. Na poprzedniej zajęła czwarte miejsce, a w tym roku udało jej się wejść na podium.

- W tym roku już udało się zdobyć to najważniejsze podium. Jako sportowcy jesteśmy do tego przyzwyczajeni, także to 3 miejsce mnie niesamowicie cieszy. Jestem zadowolona również z tego, że stopniowo, krok po kroku zmierzam ku najwyższym celom. Już w 2022 roku mówiłam o swoim sezonie życia, ale jak się okazało, może być jeszcze lepiej. To tylko dobrze rokuje na przyszłość. Liczę, że 2024 rok bardzo miło zaskoczy mnie oraz kibiców. Spełnianie swoich marzeń to niezwykła wartość i samo podjęcie próby realizacji wymarzonych celów to coś niesamowitego. Ta ciężka praca, którą włożyłam w treningi, w wyjazdy w końcu mi oddaje - powiedziała Sabina Jarząbek, biegaczka KKL Kielce.

Przypomnijmy, że w 2023 roku Sabina Jarząbek zdobyła trzy złote medale: na Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych na 9 kilometrów, oraz na Mistrzostwach Polski w biegach ulicznych na 5 i na 10 kilometrów oraz jeden brązowy - na Mistrzostwach Polski w Gorzowie Wielkopolskim, Oprócz sukcesów na polu krajowym, 30-letnia biegaczka KKL Kielce wystąpiła na Mistrzostwach Europy w Brukseli, gdzie zajęła 40 miejsce. Kielczanka była najbardziej utytułowaną zawodniczką kieleckiej ekipy w 2023 roku. Dla Sabiny Jarząbek miniony rok był najlepszy w całej dotychczasowej karierze.