76 zawodników wystartowało w prologu wyścigu „Hubala” w Skarżysku

Piotr Stańczak
Alan Banaszek z CCC Sprandi Polkowice przekracza linię mety prologu w Skarżysku-Kamiennej. 18-latek został liderem wyścigu. Piotr Stańczak
Reprezentanci CCC Sprandi Polkowice zdominowali czwartkowy prolog 11. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakiem walk majora Hubala” w Skarżysku-Kamiennej.

Na starcie 44-kilometrowego ulicznego kryterium stanęło 76 zawodników z dziesięciu grup z Polski, Ukrainy oraz Niemiec. Peleton zaliczył 20 okrążeń ulicami: Tysiąclecia, Piłsudskiego, Norwida, Sikorskiego i Okrzei.

Od początku na czele stawki podążali kolarze CCC Sprandi Polkowice, którą reprezentuje pochodzący z Kielecczyzny Piotr Brożyna, syn znakomitego przed laty kolarza Tomasza. Jako pierwszy metę przekroczył 18-letni Alan Banaszek z CCC i to on został założył żółtą koszulkę lidera wyścigu. Najwięcej punktów w kryterium (16) zdobył jego kolega z grupy Adrian Kurek.

Brożyna był czwarty na mecie, w kryterium siódmy z 7 punktami. Z grupy Domin Sport Włoszczowa szósty na mecie był Kamil Zieliński. W kryterium osiągnął on 11 wynik (1 pkt.).

W piątek odbędzie się kolejne kryterium uliczne - w Tomaszowie Mazowieckim (68 km).