Adam Bunio badmintonowym Mistrzem Polski!

/PISZ/
Adam Bunio (z lewej) oraz Antoni Malcharek zdobyli w Zagnańsku medale badmintonowych mistrzostw Polski nauczycieli. Fot. Piotr Szpak
W Zagnańsku koło Kielc rozegrane zostały IX Indywidualne Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w badmintonie. Znakomicie spisali się w nich jedyni reprezentanci Podkarpacia na tych zawodach, na co dzień szkoleniowcy badmintonistów ze Stali Nowa Dęba: Antoni Malcharek i Adam Bunio.

W grze podwójnej mężczyzn w kategorii powyżej 50 lat drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski wywalczyła właśnie para Bunio / Antoni Malcharek, pozostawiając w pokonanym polu wiele młodszych par. W singlu mężczyzn w kategorii powyżej 65 lat trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Antoni Malcharek. Utrzymujący się nadal w doskonałej formie Adam Bunio w kategorii powyżej 50 lat wywalczył pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrza Polski na 2010 rok, pokonując w finale po dramatycznym pojedynku Marka Rosę z Radomia 2:1 (21:13, 19:21, 21:18).

Adam Bunio to znana postać w sportowym światku Podkarpacia. Jest nie tylko szkoleniowcem pierwszoligowej drużyny badmintonistów Stali Nowa Dęba, ale i aktywnym weteranem. Podczas ubiegłotygodniowego turnieju Grand Prix Victoria w Mielcu Bunio wsławił się tym, że zwyciężył w trzech kategoriach. Singlu oldbojów, deblu oraz "runners up", czyli zawodników nie uczestniczących w rozgrywkach ligowych.

Materiał oryginalny: Adam Bunio badmintonowym Mistrzem Polski! - Echo Dnia Podkarpackie