Adam Czajka, komendant świętokrzyskiej straży pożarnej...

  Adam Czajka, komendant świętokrzyskiej straży pożarnej dostał awans na generała

  Zdjęcie autora materiału

  Ela Zemsta

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Adam Czajka, komendant świętokrzyskiej straży pożarnej dostał awans na generała
  Adam Czajka, szef świętokrzyskich strażaków został nadbrygadierem. To jeden z najwyższych stopni w straży pożarnej. Generalska nominacja zostanie wręczona przez prezydenta Andrzeja Dudę w sobotę podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka w Warszawie.
  Adam Czajka, komendant świętokrzyskiej straży pożarnej dostał awans na generała
  Informację na swym profilu Twittera podało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego: „Prezydent RP Andrzej Duda nadał stopnie generalskie trzem oficerom Państwowej Straży Pożarnej. Do stopnia nadbrygadiera awansowani zostali st. bryg.: Adam Czajka, Tomasz Komoszyński, Jarosław Wendt”. Uroczyste wręczenia nominacji generalskich nastąpi podczas centralnych obchodów Dnia Starzaka, które odbędą się w sobotę na Placu Piłsudskiego w Warszawie.


  Warto przypomnieć, że stopień nadbrygadiera jest niemal najwyższym stopniem oficerskim w straży pożarnej, wyżej uplasowany jest jedynie generał brygadier. Stopień nadbrygadiera miał także poprzednik obecnego komendanta świętokrzyskiej straży pożarnej – komendant Zbigniew Muszczak.

  Komendant Adam Czajka ma 41 lat. Jest absolwentem Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie oraz Politechniki Częstochowskiej. Ukończył również wiele studiów podyplomowych w szkołach pożarniczych oraz na uczelniach państwowych i prywatnych w zakresie: „Oficerskiego przeszkolenia zawodowego”, „Technologii materiałów wybuchowych”, „Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego”, „Zajmowania przez strażaków stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi”, „Zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej oraz w zakresie nauk politycznych o specjalizacji „Administracja rządowa i samorządowa” oraz „Kontrola instytucji publicznych”. W latach 1999 – 2007 pełnił służbę jako pracownik działu nauczania Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

  W 2007 roku przeniesiony został do pełnienia służby w Komendzie Powiatowej PSP w Sandomierzu, gdzie w latach 2008-2015 zajmował najpierw stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP, a od 24 kwietnia 2015 roku stanowisko komendanta powiatowego PSP. 15 stycznia 2016 roku został powołany na stanowisko Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach.

  Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany za działalność społeczną oraz działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej województwa świętokrzyskiego, m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem „Za Długoletnią Służę”, Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Policji”.  TOP 15 miejsc w Świętokrzyskiem widzianych z kosmosu
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Tych aut lepiej nie kupujcie. Albo już szukajcie mechanika
  Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]


  Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż test! [10 ZDJĘĆ - QUIZ]
  Którzy Polacy piją najwięcej alkoholu? [LISTA ZAWODÓW]

  Najseksowniejsze imiona. Zobacz czy jesteś na liście!
  Piłeś? Sprawdź, kiedy znów możesz wsiąść za kółko


  ZOBACZ TAKŻE: INFO Z POLSKI. Chciał jechać po pijaku. Czy ktoś go powstrzymał?

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (23)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (23) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018