Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz wygrał 9. Bieg Uliczny O Nowińskie Kominy. Startowałeś w Nowinach? Szukaj się na zdjęciach

Dorota Kułaga
od 7 lat
Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz i Dominika Łukasiewicz z Nadiru Jędrzejów wygrali 9. Bieg Uliczny O Nowińskie Kominy, który w sobotę, 25 maja, odbył się w Nowinach. Były to jednocześnie I Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegu na 5 kilometrów.

Startowałeś w Biegu o Nowińskie Kominy? Znajdź się na zdjęciach

W bardzo dobrze zorganizowanym biegu w Nowinach, którego jednym z patronów medialnych było Echo Dnia, wystartowało 301 osób. Wygrał Adam Kołodziej z Sandomierza - uzyskał czas 15.10,67. Drugie miejsce zajął Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik, a trzecie Łukasz Woźniak z Woźniak Running Team. Wśród kobiet najlepsza była Dominika Łukasiewicz z Nadiru Jędrzejów przed Wiolettą Kierczyńską z Czarnecki Run Team, na trzeciej pozycji uplasowała się Klaudią Szmigiel z Nadiru.

Zobacz zdjęcia z biegu

Drużynowe wyniki mistrzostw województwa na 5 km: 1. UKSM Ekipa Bielachy Kielce -35 pkt., 2. UMKS Nadir Jędrzejów 20 pkt.,