Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ADHD można leczyć - 16 listopada warsztaty dla pedagogów i psychologów

Oprac. /KAK/
Osoby na co dzień pracujące z dziećmi z zaburzeniem będą mogły dowiedzieć się w jaki sposób reagować (w czasie lekcji, przerw czy wycieczek szkolnych) na problemowe zachowania ucznia z ADHD.
Osoby na co dzień pracujące z dziećmi z zaburzeniem będą mogły dowiedzieć się w jaki sposób reagować (w czasie lekcji, przerw czy wycieczek szkolnych) na problemowe zachowania ucznia z ADHD. archiwum
16 listopada 2010 w Hotelu Citi odbędą się warsztaty w ramach ogólnopolskiego programu "Dziecko i świat za pan brat". Spotkanie pod hasłem "ADHD można i trzeba leczyć" skierowane jest do psychologów oraz pedagogów szkolnych. Warsztaty są objęte honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Wymiana doświadczeń, wypracowanie optymalnego modelu postępowania z dzieckiem nadpobudliwym w szkole, przekazanie wiedzy merytorycznej i praktyczno - zadaniowej, to istota spotkań w ramach cyklu i fundamenty programowe warsztatów.

Kierując się przesłaniem kampanii "ADHD można i trzeba skutecznie leczyć", rozpoczęto bezpośrednią współpracę z psychologami oraz pedagogami szkolnymi. Cykl spotkań w 16 wojewódzkich miastach Polski jest okazją do rozmów na temat najczęściej spotykanych problemów w pracy z uczniem nadpobudliwym i próbą zmierzenia się z zagadnieniem ADHD w środowisku szkolnym.

Warsztaty zostaną przeprowadzone zgodnie z autorskim scenariuszem dr Artura Kołakowskiego. W ramach zajęć warsztatowych omawiane będę techniki pracy z objawami ADHD w szkole. Osoby na co dzień pracujące z dziećmi z zaburzeniem będą mogły dowiedzieć się w jaki sposób reagować
(w czasie lekcji, przerw czy wycieczek szkolnych) na problemowe zachowania ucznia z ADHD, jak opracować strategię prowadzenia lekcji czy jak komunikować się z uczniem grupy dziecko z objawami ADHD i skierować je do psychologa.

- "Chcemy, aby pracujący z nami psycholodzy i pedagodzy wypracowali model wsparcia dziecka
z ADHD w szkole i w dalszej kolejności przekazywali nauczycielom, jakie konkretne strategie powinni zastosować, by pomóc każdemu dziecku z tym zaburzeniem" - mówi dr Artur Kołakowski, autor warsztatów.

Do tej pory warsztaty odbyły się w Warszawie, Wrocławiu, Opolu, Olsztynie i Rzeszowie, zbierając bardzo pozytywne recenzje od uczestników. Na warsztaty w Rzeszowie zarejestrowało się 40 psychologów i pedagogów z województwa kujawsko-pomorskiego.
Warsztaty programu "Dziecko i świat za pan brat" to szansa na poszerzenie wiedzy o tym jak pracować z dziećmi z zespołem hiperkinetycznym. Dzięki umiejętnościom zdobytym podczas zajęć prowadzonych przez dra Kołakowskiego, słuchacze będą mieli możliwość wdrożenia nowatorskich rozwiązań w swoich szkołach i poradniach psychologiczno-pedagogicznych, sprzyjając w ten sposób rozwojowi dzieci z ADHD.

Więcej informacji na temat programu oraz bazę wiedzy z zakresu ADHD można znaleźć na stronie www.adhdonline.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie