Adrian Ojdana ze Staszowa zdobył „brąz” na mistrzostwach Europy

/dor/
Adrian Ojdana (na podium drugi z prawej) zdobył brązowy medal na mistrzostwach Europy. Archiwum prywatne
Bardzo dobrze spisał się Adrian Ojdana ze Staszowa na Halowych Mistrzostwach Polski Niesłyszących w lekkoatletyce, które odbyły się w Spale.

Zorganizował je Polski Związek Sportu Niesłyszących, impreza była też dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W zawodach w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Spale rywalizowało 75 sportowców z czternastu klubów. Adrian Ojdana zdobył dwa brązowe medale - w biegu na 400 metrów i w sztafecie 4x200 metrów.

W dniach 17-19 marca w Toruniu rozegrane zostały natomiast 5. Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. W zawodach rywalizowali zawodnicy z 15 państw. Adrian Ojdana wystąpił w barwach reprezentacji Polski. Zdobył brązowy medal w sztafecie 4x400 metrów. Pierwsze miejsce zajęła Rosja, a drugie Turcja.

-Ten medal to jeden z większych sukcesów Adriana - powiedział Robert Ojdana, tata zawodnika ze Staszowa.