Adrianna Jędrzejczyk ze złotym medalem mistrzostw Polski w boksie

(SAW)
W Grudziądzu odbyły się mistrzostwa Polski juniorek w boksie. Świętokrzyskie zawodniczki zdobyły w tej imprezie cztery medale. Klasą dla siebie była Adrianna Jędrzejczyk z Rushh Kielce.

Adrianna w wielkim stylu zdobyła złoty medal w tej imprezie w kategorii 60 kg, pokonując w finale mistrzynię Europy Wiktorię Zakrzewską z Team Chojnice. Zawodniczki rywalizowały o przepustkę na mistrzostwa świata, wygrała Adrianna, więc to ona pojedzie na majowy championat, który odbędzie się na Tajwanie.

Dwa srebrne medale w mistrzostwach wywalczyły dwie zawodniczki Skalnika Wiśniówka - Sara Domagała w kategorii 51 kg i Aleksandra Linek w kategorii 75 kg.

Brązowy medal w kategorii 57 kg zdobyła natomiast Patrycja Myszko z klubu Rushh.

W mistrzostwach wystartowało w sumie 5 zawodniczek z klubu Rushh, trzy ze Skalnika Wiśniówka i dwie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Pecha miały trochę dziewczyny z Ostrowca, które w pierwszej rundzie wpadły na siebie. W sumie mistrzostwa są dla naszej ekipy udane, a Adrianna potwierdziła, że jest w tej chwili zdecydowanie najlepsza w Polsce - podsumował Grzegorz Nowaczek, trener Rushh Kielce.