Agata Nowak najlepsza w Bydgoszczy

Redakcja
W dniach 16-19 maja w Bydgoszczy rozegrana została druga runda Pucharu Polski. Wzięły w niej udział zawodniczki Świtu Starachowice. Agata Nowak zwyciężyła rywalizację w kategorii juniorek, strzelając z pistoletu sportowego. Paulina Tuźnik zakończyła rywalizację na piątej pozycji, a Justyna Gadowska była dwunasta.

Nasze juniorki brały także udział w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego. W tej konkurencji siódma była Paulina Tuźnik, a czternaste miejsce zajęła Justyna Gadowska. - Zawody w Bydgoszczy były bardzo udane. Agata strzelając z pistoletu sportowego uzyskała wynik 580 punktów, co jest rezultatem na świtowym poziomie - mówił Marek Ratajski, trener Świtu.

Agata Nowak została powołana do kadry narodowej na Turniej Nadziei Olimpijskiej, który odbędzie się w dniach 13-16 czerwca w czeskiej Pilznie. Po tych zawodach trenerzy reprezentacji Polski juniorek w strzelectwie zdecydują, jak będzie wyglądała kadra na mistrzostwa Europy juniorek w strzelaniu kulowym, które odbędą się od 21 lipca do 4 sierpnia w chorwackim Osijeku. Duże szansę udziału w mistrzostwach ma zawodniczka starachowickiego klubu Agata Nowak.

Trzecie runda Pucharu Polski rozegrana zostanie 6 czerwca w Zielonej Górze. Nie wezmą w niej udziału zawodniczki ze Starachowic.