Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski z Rudnika w trudnych warunkach sięgnęli po medale

Dorota KUŁAGA [email protected]
Agnieszka Filipowska
Dwa medale zdobyli lekkoatleci z Kielecczyzny na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w biegach przełajowych, które odbyły się w Kwidzynie. "Srebra" wywalczyli Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik.
Mateusz Borkowski

W Kwidzynie Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski potwierdzili duże możliwości, powiększając swoją kolekcje medali.

W ŚNIEGU POBIEGLI PO MEDALE

Agnieszka Filipowska przebiegła 3000 metrów w 9 minut i 39 sekund. Przegrała tylko z Weroniką Pyzik ze Znicza Biłgoraj, która uzyskała czas 9.29. Drugi na metę przybiegł też Mateusz Borkowski. Rywalizował na dystansie 5000 m i uzyskał czas 14.40. O 12 sekund lepszy był Patryk Błaszczyk z Jantaru Ustka. Ponadto na szóstej pozycji sklasyfikowany został Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój - 15.00, a na dziesiątej Krystian Surma z Olimpu Strawczyn - 15.23. - Warunki były bardzo trudne, było minus osiem stopni, około dziesięciu centymetrów śniegu. Ale Agnieszka i Mateusz stanęli na wysokości zadania - z zadowoleniem mówił Sylwester Dudek z LKB Rudnik, trener naszych medalistów.

RUDNIK TRZECI WŚRÓD KLUBÓW

W punktacji klubowej mistrzostw LKB Rudnik zajął wysokie trzecie miejsce z dorobkiem 14 punktów. Wygrała Olimpia Poznań - 16 pkt., przed WMLKS Nadodrze Powodowo - 15 pkt. Świętokrzyskie w klasyfikacji województw zajęło siódmą pozycję - zgromadziło 25 punktów. Triumfowało wielkopolskie - 62 pkt., drugie miejsce zajęło pomorskie - 49 pkt.

- To był dobry występ naszych lekkoatletów. Agnieszka i Mateusz potwierdzili, że są bardzo mocni. Będziemy mieć z nich pociechę - podsumował Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Pozostałe wyniki naszych lekkoatletów: 3000 m: 30. Paulina Markowska (Gryf Rytwiany) - 10.37; 5000 m: 32. Arkadiusz Kwiatkowski (Gryf) - 16.02; 3000 m: 57. Piotr Ciszewski (KKL Kielce) - 9.13; 2000 m: 60. Daria Nurkiewicz (Gryf) - 6.57.