MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Agrotech 2024. Prezes Targów Kielce i dyrektor projektu docenieni za pracę na rzecz rolnictwa

Redakcja Polska Press
Redakcja Polska Press
Odznaczeni medalem „Zasłużony dla Rolnictwa” przez ministra rolnictwa Czesława Siekierskiego zostali prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń i dyrektor projektu Agrotech Kamil Perz. Zaangażowania gratulował podsekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa Adam Nowak.
Odznaczeni medalem „Zasłużony dla Rolnictwa” przez ministra rolnictwa Czesława Siekierskiego zostali prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń i dyrektor projektu Agrotech Kamil Perz. Zaangażowania gratulował podsekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa Adam Nowak. Targi Kielce
- Tyle robisz dla rolnictwa i tak pięknie dziś o nim mówiłeś, że jest to absolutnie zasłużone odznaczenie – mówił minister rolnictwa Czesław Siekierski przekazując prezesowi Andrzejowi Mochoniowi odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”. Medal otrzymał także Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech w Targach Kielce.

Agrotech 2024. Prezes Targów Kielce i dyrektor projektu z medalami

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech organizowane są w kieleckim ośrodku wystawienniczym od 1995 roku. Pierwsze zajmowały dwie hale, dziś odbywają się we wszystkich siedmiu pawilonach Targów Kielce i trzech dobudowywanych halach tymczasowych. Dodatkowe hale stawiane są na targi rolnicze od 2005 roku.

- Agrotech od lat jest największym wydarzeniem targowym pod dachem w naszej części Europy. Zawsze rolnicy znajdują tu prezentacje najnowocześniejszej techniki, która inspiruje ich do rozwoju. Tysiące maszyn, urządzeń i środków produkcji pokazywanych w naszych halach trafiło przez te lata do gospodarstw, unowocześniając je i usprawniając prace rolników – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Rolę kieleckich targów techniki rolniczej docenił Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski. Odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” wręczył szefowi kieleckiego ośrodka dr. Andrzejowi Mochoniowi oraz Kamilowi Perzowi, dyrektorowi projektu Agrotech w piątek, 8 marca, podczas uroczystości otwarcia wydarzenia w Targach Kielce.

- Gratuluję Kamilowi Perzowi i całemu zespołowi pracującemu przy największym wydarzeniu organizowanym przez Targi Kielce. Jestem dumny, że możemy przyczyniać od 29 lat do rozwoju polskiego rolnictwa. Dziękuję Panu Ministrowi za docenienie naszego zaangażowania - zaznaczył prezes Andrzej Mochoń.

Kamil Perz szefuje projektowi Agrotech niemal od samego początku. – Fantastycznie, że nasza praca od tylu lat wpływa na rozwój całej branży rolniczej. Gospodarze znajdują maszyny i urządzenia, których oczekują i potrzebują, zaś firmy z Polski i wielu krajów świata mają możliwość prezentacji nowości dziesiątkom tysięcy odbiorców, pośród których znajdują wielu klientów. Targi Agrotech szybko stały się i nadal są platformą rozmów, dyskusji o przyszłości rolnictwa i branży. Tu każdy rolnik zdobywa wiedzę o możliwościach finansowania planowanych inwestycji. Biorąc udział w naszym wydarzeniu, ma kompleksową ofertę dla rozwoju gospodarstwa – mówi Kamil Perz. – Medal „Zasłużony dla Rolnictwa” ma więc dla mnie wyjątkowe znaczenie.

W tegorocznych targach Agrotech wzięło udział 520 firm z 17 krajów. To największa edycja od czasów pandemii. Wystawa zajęła powierzchnię 70 tys. metrów kwadratowych. Rok temu wystawiło się 450 firm z 15 krajów na 63 tys. metrów kwadratowych.

Targi Agrotech 2024 ruszyły w piątek

W piątek, 8 marca odbywało się w Targach Kielce oficjalne rozpoczęcie wystawy. Obecny był między innymi minister rolnictwa Czesław Siekierski. Odbyła się też specjalna konferencja prasowa, na której zwrócił się do obecnych na targach rolników. Więcej przeczytasz:

Tak relacjonowaliśmy pierwszy dzień targów Agrotech w Kielcach:

Zobacz także piękne hostessy:

Tak relacjonowaliśmy drugi dzień targów Agrotech w Kielcach:

Tak relacjonowaliśmy trzeci dzień targów Agrotech w Kielcach:

Zobacz także gwizdy "Rolnik szuka żony", które pojawiły się na tegorocznym Agrotechu:

Targi Agrotech w Kielcach zapowiadaliśmy tutaj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie