MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"AI w edukacji – przyszłość vs zagrożenie", czyli specjalny konkurs filmowy dla szkół średnich. Jak się zgłosić?

Redakcja Polska Press
Redakcja Polska Press
"AI w edukacji – przyszłość vs zagrożenie", czyli specjalny konkurs filmowy dla szkół średnich. Sprawdź, jak się zgłosić.
"AI w edukacji – przyszłość vs zagrożenie", czyli specjalny konkurs filmowy dla szkół średnich. Sprawdź, jak się zgłosić. Pixabay License
Biuro Koordynacji do spraw Wojewódzkiego Zespołu Koordynacji Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego do udziału w konkursie pod nazwą "AI w edukacji – przyszłość vs zagrożenie". Uczestnicy konkursu będą musieli nakręcić trwający maksymalnie 3 minuty film nawiązujący do kompetencji cyfrowych. Sprawdź szczegóły.

"AI w edukacji – przyszłość vs zagrożenie", czyli specjalny konkurs dla szkół ponadpodstawowych o sztucznej inteligencji

Głównym celem konkursu będzie poznanie wizji młodych ludzi na temat funkcjonowania AI w edukacji pod kątem potencjału i ewentualnych zagrożeń AI w życiu uczniów w teraźniejszości i w przyszłości.

Co trzeba zrobić?
Przedmiotem konkursu jest wykonanie maksymalnie 180 sekundowego filmu nawiązującego do kompetencji cyfrowych, Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030 i hasła konkursowego: "AI w edukacji – przyszłość vs zagrożenie".

Do Konkursu można zgłaszać jedynie filmy, które wcześniej nie były nigdzie publikowane, nie były zgłaszane do innych konkursów ani nie były nagradzane.

Zasady udziału w konkursie
W konkursie mogą wziąć udział szkoły ponadpodstawowe z terenu województwa świętokrzyskiego. Warunkiem koniecznym jest, aby w skład zespołu wchodzili wyłącznie uczniowie z tej samej szkoły ponadpodstawowej. Z jednej placówki oświatowej mogą zgłosić się jednocześnie dwa zespoły, liczące maksymalnie sześciu członków (opiekun zespołu wraz z uczniami). Opiekun zespołu zobowiązany jest do przesłania na adres: [email protected] filmu oraz niezbędnych załączników wynikających z Regulaminu Konkursu.

Nagrody
W konkursie zostaną nagrodzone trzy najwyżej ocenione filmy przygotowane przez zespoły. Dla wszystkich zespołów uczestniczących w konkursie przewidziane są wyróżnienia w postaci dyplomów i statuetek.

Każdemu z trzech wyłonionych laureatów - zespołów przysługuje zagroda w postaci tablicy interaktywnej wraz z akcesoriami, zestaw robotów edukacyjnych oraz pufy modułowe do części wypoczynkowych w szkołach.

Więcej informacji na temat konkursu przeczytasz także tutaj:
https://wupkielce.praca.gov.pl/lifelong-learning/swietokrzyskie-forum-edukacji-ustawicznej/konkurs-dla-placowek-oswiatowych

Konkurs jest integralną częścią dwudniowego wydarzenia pod nazwą Świętokrzyskie Forum Edukacji Ustawicznej, realizowanego w ramach projektu pod nazwą: "Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych", który wpisuje się w Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększenia Odporności.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 30 kwietnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie