Akademicy lubią poniedziałki. AZS UJK Kielce znów wygrał derby

W meczu grupy mistrzowskiej drugiej ligi piłkarzy ręcznych, rezerwy PGE VIVE Kielce przegrały z AZS UJK Kielce.

PGE VIVE II Kielce – AZS UJK Kielce 25:30 (10:16)

PGE VIVE II: Kijewski, Spytek – Wołowiec 1, Krawczyk, M. Bysiak 7 (3), Kubicki, Grudzień, Basa 4, Matuszewski 3, Stępnik 1, B. Mazur 3, Włodarski 3, P. Mazur, Pawlik 3.

AZS UJK: Czerwiński, Drozd – Dobrowolski 1, Papaj, Curyło 4, Wójcik 5, Szafarczyk 1, Siedlarz 5, P. Bysiak 3 (1), Kumański 2, Sornat 4 (2), Grzesik 5.

AZS UJK zagrało derbowy pojedynek w drugi kolejny poniedziałek i znów wygrało (tydzień temu z SMS ZPRP). O przebiegu meczu z rezerwami PGE VIVE zadecydował jego początek. Gospodarze w pierwszych minutach nie mogli trafić do bramki rywala i w 6 minucie przegrywali 0:4. Kilkubramkowa przewaga „akademików” utrzymywała się już do końca spotkania. Najwyższa, ośmiobramkowa (16:24), była w 45 minucie. Mecz był prowadzony w szybkim tempie, choć było sporo błędów z obu stron.