Akademiczki zablokowane. AZS WSBiP KSZO - Silesia Volley Mysłowice/Chorzów 0:3 (video, zdjęcia)

/TeZ/
Nawet Anna Związek (nr 7) nie była w stanie przebić się przez skuteczny blok rywalek. fot. Zbigniew Tyczyński
Siatkarki AZS WSBiP KSZO doznały pierwszej porażki na własnym parkiecie i spadły na szóste miejsce w tabeli pierwszej ligi
AZS WSBiP KSZO - S.V. Myslowice/Chorzów 0:3

AZS WSBiP KSZO - S.V. Mysłowice/Chorzów 0:3

AZS WSBIP KSZO - SILESIA VOLLEY CHORZÓW 0:3
Zablokowane
AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Silesia Volley Chorzów/Mysłowice 0:3 (18:25, 12:25, 15:25)

AZS WSBiP KSZO: Staniucha, Gawron, Król, Kosiorowska, Seta, Związek, Soja na libero oraz Brojek, Nadziałek, Kijakova.

Tylko w pierwszym secie do stanu 17:17 mecz miał wyrównany przebieg. Potem rywalki postawiły ścianę rąk nie do pokonania i pewnie wygrały seta. Dwa kolejne przebiegały już pod dyktando przyjezdnych, które dominowały w każdym elemencie gry. Ponieważ nasze akademiczki nie robiły rywalkom krzywdy zagrywką, Wawrzyniak swobodnie rozgrywała piłkę, rozrzucając blok. Ten był zwykle spóźniony, nierzadko pojedynczy, a w dodatku do znudzenia obijany. Nie dość, że rywalkom wychodziło wszystko, za co się wzięły, a piłka po siatce czy rękach miejscowych zawsze wpadała w pole gry. Tymczasem nasze akademiczki nie przyjmowały najlepiej. W efekcie rzadko korzystające ze środka rozegranie było odczytywane i na nasze skrzydłowe czekały zawsze dwie rywalki. Ataki były blokowane, podbijane i skutecznie kontrowane. Na nic zdały się zmiany i ofiarna gra w obronie Małgorzaty Soji, pierwsza sromotna porażka na własnym parkiecie stała się faktem. - Nie spodziewałem się tak gorzkiej porażki, ale z drugiej strony dała ona nam obraz drużyny, która na dłuższą metę nie może grać tylko na dwie przyjmujące - podkreślił po meczu trener Roman Murdza. - Obawiałem się, że w pewnym momencie przyjedzie zespół, która nas dobrze rozczyta i obnaży braki. Myślę, że czas, by pomyśleć o wzmocnieniu przyjęcia, gdyż przypominam, że z Piłą, gdy mieliśmy w składzie Sandrę Cabańską i Mirkę Kijakovą graliśmy, jak równy z równym.