Akrobatka Piramidy Kielce została wicemistrzynią Polski w skokach

dor
Julia Nowakowska z Piramidy została wicemistrzynią Polski w skokach.
Julia Nowakowska z Piramidy została wicemistrzynią Polski w skokach. Fot. Archiwum prywatne
Kolejny sukces odnieśli akrobaci Towarzystwa Sportowego Piramida Kielce. Julia Nowakowska zdobyła srebrny medal w skokach na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Zielonej Górze.

Piąte miejsce na tych zawodach zajęła juniorka młodsza Marika Miernik. W klasie trzeciej w młodziczkach czwarta była Maja Majcher, na 14. miejscu sklasyfikowano Nikolę Michno.
W kategorii 11-16 lat dwójka Kalina Wojciechowska, Agnieszka Moskal zajęła ósme miejsce.
-Wszystkie dobrze wykonały swój program, na szczególne pochwały zasłużyła Julia Nowakowska - mówił trener Adam Makowski.

Przedstawiciele Piramidy startowali też na Międzywojewódzkim Turnieju Akrobatyki.
Wyniki: 11-16 lat: 3. dwójka Agnieszka Moskal, Kalina Wojciechowska; młodzicy trójka kobiet: 1. Zuzanna Dybała, Julia Kasprzyk, Natalia Borczyńska; trójki młodziczki: 1. Milena Ślusarczyk, Oliwia Bełczew, Gabriela Osuch; młodziczki: 2. Ula Rękas, Zofia Stelmaszczyk, Maja Kurgan; młodzicy dwójka: 1. Maja Kraska, Emilia Pindelak, 2. Emilia Masternak, Małgorzata Adamska, 5. Pola Sołkiewicz, Małgorzata Korska.

W przygotowaniu do zawodów akrobatkom Piramidy Kielce tradycyjnie pomógł salon BMW ZK Motors z Kielc.