Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Aktorka Anna Dymna gościła w Piekoszowie. Wyjątkowe spotkanie, niesamowite opowieści z życia i wielka widownia

Aleksandra Boruch
Aleksandra Boruch
Inspirujące spotkanie z Anną Dymną w Piekoszowie. Aktorka zgromadziła mnóstwo fanów.
Inspirujące spotkanie z Anną Dymną w Piekoszowie. Aktorka zgromadziła mnóstwo fanów. Miasto i Gmina Piekoszów
Znana i ceniona aktorka teatralna i filmowa Anna Dymna, założycielka fundacji "Mimo Wszystko" gościła w Piekoszowie. Spotkanie z gwiazdą odbyło się w Bibliotece Centrum Kultury w ramach trzeciej edycji projektu "Jedna książka... jedno miejsce…". Wydarzenie zgromadziło liczne tłumy miłośników talentu wspaniałej aktorki, ale też literatury i sztuki, dowodząc, że kultura i czytelnictwo nadal zajmują ważne miejsce w życiu mieszkańców.

Inspirujące spotkanie z Anną Dymną w Piekoszowie. Aktorka zgromadziła mnóstwo fanów

Anna Dymna to artystka, która od lat jest synonimem nie tylko wybitnego talentu aktorskiego, ale również głębokiej empatii i zaangażowania społecznego. Znana z niezapomnianych ról w kultowych filmach i spektaklach teatralnych, jest równie ceniona za swoją działalność charytatywną, będąc przykładem artysty, który nie boi się angażować w życie społeczne i pomagać innym. Podczas spotkania z mieszkańcami Piekoszowa Anna Dymna opowiedziała o swoim życiu i pracy.

- Na każdym etapie życia co innego jest ważne. Każda praca jest ważna. czasem gra się rolę, która pozornie nie odnosi wielkiego sukcesu, a dla człowieka to przełomowa rola. I są takie role, które ot tak się zrobiło, a ona przez całe życie za tobą chodzi. Ja miałam takie szczęście, choć czasami sobie myślę że to jest nieszczęście (śmiech), że ja zagrałam w takich filmach, które jak te wierne psy za mną chodzą całe życie. "Znachor" jest powtarzany cały czas. Mijają lata i ciągle jest "Dziadku, Dziaku" - Ania Pawlaczka. Dzięki temu ja sobie żyje tak w różnych czasach równocześnie

- opowiadała między innymi Anna Dymna.

https://youtu.be/lOaZuv9JMAc?si=Qq4JxuO3crvH0mSA

Zgromadzona publiczność miała również okazję zadawać pytania i wymieniać się poglądami z Anną Dymną. Wiele z nich dotyczyło jej ról teatralnych i filmowych, a także zaangażowania w działalność charytatywną. Artystka z dużą otwartością i szczerością odpowiadała na każde z nich, co jeszcze bardziej ugruntowało jej pozycję jako inspirującej postaci w świecie kultury.

Burmistrz Miasta i Gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek wręczył na ręce Anny Dymnej podziękowania. Wyraził swoją wdzięczność za wkład aktorki w rozwój kultury i jej nieustające inspiracje dla mieszkańców miasta.

- Zarówno na scenie, jak i poza nią, Anna Dymna jest postacią, która inspiruje i przyciąga uwagę. Jej kariera w teatrze i filmie jest świadectwem nie tylko wielkiego talentu, ale również ciągłego poszukiwania i rozwoju. Natomiast założona przez nią fundacja "Mimo Wszystko" jest wyrazem jej niezachwianej wiary w dobro i potrzebę pomagania osobom w trudnych sytuacjach życiowych. Bardzo się cieszę, że mieszkańcy naszej gminy mogli poznać tę wspaniałą osobę i mieć ją niemalże na wyciągnięcie ręki. Wszystko to dzięki prowadzonemu przez Bibliotekę Centrum Kultury projektowi "Jedna książka, jedno miejsce", w ramach którego możemy zapraszać znane osoby, aktorów, piosenkarzy, kabareciarzy, czy też pisarzy. To bardzo ważny projekt i cieszę się, że mogę go wspierać, bo dzięki niemu tu, w Piekoszowie mamy możliwość poznania znanych osób

– powiedział burmistrz Miasta i Gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek.

Na zakończenie, Anna Dymna podziękowała organizatorom i uczestnikom za wspaniałe spotkanie i wyraziła nadzieję na kolejne tak inspirujące wydarzenia w Piekoszowie. Jej słowa spotkały się z owacją na stojąco, co potwierdziło ogromny sukces tego spotkania.

Warto zaznaczyć, że projekt "Jedna książka... jedno miejsce…" zyskuje coraz większe uznanie i zainteresowanie, a obecność tak wybitnych postaci jak Anna Dymna, tylko dodaje mu prestiżu. Piekoszów ponownie udowodnił, że jest miejscem, gdzie kultura i sztuka mają ogromne znaczenie.

Dłuższy wywiad z Anną Dymną można zobaczyć tutaj:

Zobaczcie zdjęcia ze spotkania z Anną Dymną w Piekoszowie.

(źr. Agnieszka Olech, Miasto i Gmina Piekoszów)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie