Akwedukt Kielce zdobył "złoto" na klubowych Mistrzostwach Polski Sztafet

dor
„Złota” sztafeta Akweduktu Kielce.
„Złota” sztafeta Akweduktu Kielce. Fot. archiwum prywatne
W Sławie koło Głogowa odbyły się klubowe Mistrzostwa Polski Sztafet Seniorów. Triathloniści Akweduktu Kielce trzeci raz z rzędu zdobyli złoty medal.

- Pojechaliśmy po "złoto" i ten cel osiągnęliśmy. Nasza sztafeta od trzech lat jest najlepsza w Polsce i cały czas startuje w tym samym składzie - z zadowoleniem mówił Andrzej Szołowski, trener Akweduktu Kielce.

Po złoty medal sięgnęli Filip Szołowski, Przemysław Szymanowski i Dominik Szymanowski. W sumie w mistrzostwach Polski rywalizowały 22 sztafety. Akwedukt wystawił trzy sztafety. Oprócz tej zwycięskiej startowali jeszcze: Marcin Ławicki, Kacper Kwiecień, Kamil Mazur - zajęli szóste miejsce oraz Piotr Ławicki, Grzegorz Kożuchowski, Jędrzej Majta - uplasowali się na trzynastej pozycji. Zawodnicy mieli do pokonania 250 metrów pływania, 6,6 kilometra jazdy rowerem i 1600 metrów biegu.

W Sławie odbyły się zawody w aquathlonie dla dzieci. Dobrze spisał się Konrad Warchałowski z Akweduktu Kielce, który zajął drugie miejsce w kategorii dzieci do 13 lat. Młodzi zawodnicy mieli do pokonania 200 metrów pływania i 1600 metrów biegu.