Aleksander Bracik z KTM Novi Korona został wicemistrzem Europy. Zadecydowała o tym czwarta runda Mistrzostw Europy w Piekoszowie

Bartosz Wartałowicz
Aleksander Bracik został wicemistrzem Europy Enduro w kategorii E1.
Aleksander Bracik został wicemistrzem Europy Enduro w kategorii E1. Aleksander Bracik/Facebook
Aleksander Bracik z KTM Novi Korona został wicemistrzem Europy. Wszystko rozstrzygnęło się podczas czwartej rundy Mistrzostw Europy Enduro w gminie Piekoszów. Motocyklista KTM Novi Korona zajmował drugą pozycję zarówno na sobotnim, jak i niedzielnym wyścigu.

Aleksander Bracik z KTM Novi Korona został wicemistrzem Europy w rajdach Enduro

Zawodnik KTM Novi Korona obronił drugie miejsce w klasie E1 i w klasyfikacji przegrał tylko z Niemcem - Andreasem Beierem, który okazał się najlepszy podczas pierwszego dnia zawodów. Na najniższym stopniu podium stanął Włoch Alessandro Di Gregorio, który wygrał z Bracikiem niedzielną rywalizację z czasem 1:24:05.97.

Dobrze spisała się również juniorska reprezentacja Polski, która zdobyła tytuł 2 wice-mistrz. Srebro w kategorii Junior zdobył Dawid Babicz. Seniorska reprezentacja zdobyła złoty medal w kategorii drużynowej.

Mistrzostwa Europy w gminie Piekoszów były również 9 i 10 rundą Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. W zawodach łącznie startowało ponad 200 zawodników.

Zawody w Piekoszowie to impreza rangi międzynarodowej i dzięki temu wspaniała promocja Piekoszowa, powiatu kieleckiego i województwa świętokrzyskiego. Oczy pasjonatów tego sportu zwrócone są na Piekoszów

- mówiła Anna Krupka - wiceminister Sportu i Turystyki.