Aleksander Bracik został zawodnikiem MGR MOTOCROSS Team. Włoski zespół ma mocną kadrę i współpracuje z marką Kawasaki

Bartosz Wartałowicz
Aleksander Bracik/Facebook
Aleksander Bracik z KTM Novi Korona Kielce został zawodnikiem włoskiego zespołu MGR MOTOCROSS Team. Jego nowy zespół będzie rywalizował na Mistrzostwach Świata Enduro. W barwach ekipy z Italii jeżdżą uznani zawodnicy. To wielka szansa dla 25-latka.

Aleksander Bracik z KTM Novi Korona Kielce będzie jeździł z mistrzem świata

Informację jako pierwsze podało Radio Kielce. 25-letni Aleksander Bracik będzie jeździł w mocnym zespole, który tworzą m.in. Davide Soresca - dwukrotny mistrz świata enduro, czy utalentowany Herman Ask z Norwegii, który zajął 3 miejsce w kategorii Junior na Mistrzostwach Europy. Dla Bracika to wielka szansa, żeby pokazać się na światowej scenie enduro. Nowy pracodawca Aleksandra Bracika współpracuje z marką Kawasaki.

Aleksander Bracik we wrześniu zdobył wicemistrzostwo Europy. Srebro przypieczętował podczas czwartej rundy europejskiego czempionatu, która odbywała się w gminie Piekoszów. Oprócz wspomnianego srebra Mistrzostw Europy ma na swoim koncie 4 mistrzostwa Polski, 3 wicemistrzostwa kraju oraz 3 brązowe medale krajowych mistrzostw. W swojej gablocie z trofeami, Aleksander Bracik ma również 3 srebrne medale International Six Days Enduro, czyli Drużynowych Mistrzostw Świata Zespołów Narodowych.