Aleksandra Grzyb zajęła czwarte miejsce w ogólnopolskich zawodach

Kamil Markiewicz [email protected]
Aleksandra Grzyb ze znakomitym polskim skoczkiem wzwyż Arturem Partyką, podczas weekendowych zawodów w Łodzi. archiwum prywatne
Aleksandra Grzyb z Baćkowic zajęła czwarte miejsce w finale krajowym Czwartków Lekkoatletycznych, który odbył się w weekend w Łodzi.

11-letnia mieszkanka Baćkowic Aleksandra Grzyb zajęła czwarte miejsce w Polsce, co jest niewątpliwym sukcesem zarówno na skalę naszego powiatu, jak i województwa. Była ona jedyną reprezentantką naszego regionu podczas krajowych finałów Czwartków Lekkoatletycznych.

Najpierw zwyciężyła w Sandomierzu

Nasza zawodniczka zwyciężyła w Czwartkach Lekkoatletycznych, które odbywały się wiosną w Sandomierzu. Wygrała ona w dwóch konkurencjach, na dystansach 60 metrów oraz 300 metrów.

W Łodzi biegała na 300 metrów

Dzięki temu sukcesowi Aleksandra Grzyb miała prawo wzięcia udziału w finałach krajowych, które rozegrane zostały w weekend w Łodzi. Nasza zawodniczka rywalizowała w nich na dystansie 300 metrów. W eliminacjach, które odbyły się w sobotę, uzyskała ona czas 49.43 sekund, co dało jej awans do najlepszej ósemki. W niedzielnym finale poprawiła swój czas, który wynosił 47.75 sekund.

Pozwoliło jej to na zajęcie czwartego miejsce w Polsce.

- Ola podczas zawodów reprezentowała Sandomierz, ponieważ tam odbywały się Czwartki Lekkoatletyczne, w których brała udział. To prawdopodobnie największy sukces, jeśli chodzi o lekkoatletów z naszego powiatu. Warto podkreślić, że Ola była jedyną zawodniczką z powiatu opatowskiego, podczas tych zawodów. Czas, który uzyskała w finale daje jej klasę sportową - powiedział

Krzysztof Grzyb, ojciec zawodniczki z Baćkowic.

Drugie miejsce na dystansie 300 metrów wywalczyła reprezentująca Kielce Weronika Uchto z Kołaczkowic (powiat buski).

Jej trener szkoli kadrowiczkę

Aleksandra Grzyb trenuje pod okiem Andrzeja Mirka, szkoleniowca z Sandomierza. Jego podopieczną jest między innymi reprezentantka Polski, jedna z najbardziej utalentowanych płotkarek Karolina Kołeczek.

Ma bardzo duży potencjał

Biegaczka z Baćkowic trenuje dopiero od roku, a już zaprezentowała się z bardzo dobrej strony w dotychczasowych startach. Warto podkreślić jej duży postęp. Zaczynając treningi uzyskiwała ona czas bliski minuty. Po okresie ciężkich treningów udało jej się poprawić go o niespełna 13 sekund.