Aleksandra Kępa z Ostrowca mistrzynią Polski w fitness

/dor/
Aleksandra Kępa (druga z prawej) została mistrzynią Polski juniorek w fitness. Ostrowiecki klub wywalczył drużynowe wicemistrzostwo kraju. Archiwum klubu
Podczas Targów Fiwe w Warszawie rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness. Ostrowiecki Klub Sportowy Black&White drużynowo zajął drugie miejsce wśród 30 klubów.

Najlepiej wypadły fitnesski gimnastyczne, które uplasowały się na pierwszych czterech miejscach. Tytuł mistrzyni Polski obroniła Aleksandra Kępa, tuż za nią była Marta Sawiniec, która również obroniła swój tytuł z ubiegłego roku. Na trzecim miejscu uplasowała się Izabela Szlachetka, a na czwartym Natalia Wierzbińska.

-Wszystkie zawodniczki Black&White zaprezentowały bardzo ciekawe i trudne układy gimnastyczne, wyróżniając się wśród całej stawki zawodniczek. Bardzo mnie cieszy doskonała forma zawodniczek, które pomagają mi w codziennym szkoleniu małych fitnessek w sekcji fitness dzieci w klubie Black& White. Jesteśmy siłą w tej konkurencji w naszym kraju i niech tak zostanie jak najdłużej - mówiła trener Joanna Kępa.

Do tego utalentowanego zespołu dołączył także Dominik Jewiak, który po raz pierwszy jako junior zdobył wicemistrzostwo kraju. W sportach sylwetkowych najważniejszą rundą jest jednak ocena sylwetki. Zawodników przygotował pod tym względem trener główny i prezes UKS Black&White Grzegorz Kępa. W kolejnych kategoriach zawodnicy ostrowieckiego klubu również zajęli czołowe lokaty.

W fitness juniorów w kategorii powyżej 178 centymetrów zdecydowanie wygrał Adam Piwko, a w kategorii do 178 centymetrów piąty był Marcin Wrzeszcz, a szósty Bartosz Klimowicz.

W kategorii juniorek bikini powyżej 163 centymetrów srebrny medal wywalczyła Marta Mila, zaś w kategorii weteranek bikini zdecydowanie zwyciężyła Katarzyna Dmochewicz, po „brąz” sięgnęła Monika Zborowska.

W kulturystyce w kategorii weteranów 50- 59 lat, srebrny medal zdobył Marek Kołecki, w kategorii juniorów młodszych 16-18 lat zwyciężył Adrian Ekiert, w kategorii juniorów 19-23 lata w kulturystyce do 75 kilogramów zawodnicy z ostrowieckiego klubu zajęli następujące miejsca: 3. Kacper Krzempek, 5. Wojciech Piela. Powyżej 75 kilogramów zdecydowanie zwyciężył Kamil Tanwic, na czwartej pozycji uplasował się Patryk Kościelniak. W kulturystyce klasycznej juniorów do 178 centymetrów czwarty był Krystian Jarząbek.

Start zawodników w kategorii fitness gimnastyczne został sfinansowany dzięki dotacji Gminy Ostrowiec przyznanej klubowi na 2016 rok.