Aleksandra Klim, dyrektor biblioteki w Krasocinie najlepszym...

  Aleksandra Klim, dyrektor biblioteki w Krasocinie najlepszym bibliotekarzem w województwie

  Zdjęcie autora materiału

  Rafał Banaszek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Załoga krasocińskiej biblioteki z przedstawicielami gminnego samorządu podczas Święta Bibliotekarzy i Bibliotek w Kielcach.

  Załoga krasocińskiej biblioteki z przedstawicielami gminnego samorządu podczas Święta Bibliotekarzy i Bibliotek w Kielcach. ©UG Krasocin

  Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie otrzymała tytuł Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku 2017 w Kielcach.
  Załoga krasocińskiej biblioteki z przedstawicielami gminnego samorządu podczas Święta Bibliotekarzy i Bibliotek w Kielcach.

  Załoga krasocińskiej biblioteki z przedstawicielami gminnego samorządu podczas Święta Bibliotekarzy i Bibliotek w Kielcach. ©UG Krasocin

  Uroczysta gala odbyła się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej imienia Witolda Gombrowicza w Kielcach. Kapituła konkursu przyznała Aleksandrze Klim, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie tytuł Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku 2017. Do nagrody nominował ją Świętokrzyski Okręg Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ten tytuł otrzymała dyrektor Biblioteki Publicznej we Włoszczowie Anna Adamczyk.

  - Zespół, którym kieruję, tworzy dobrą całość. Moi pracownicy to ludzie z pasją, którzy traktują swoją pracę jako misję. Dzięki temu krasocińska biblioteka staje się dla wielu mieszkańców gminy tak zwanym trzecim miejscem, miejscem magicznym, gdzie można mile i z pożytkiem spędzić wolny czas. Nie moglibyśmy tego wszystkiego dokonać, gdyby nie zrozumienie lokalnych władz samorządowych i współpraca, która nie ogranicza się tylko do nakładów finansowych na działalność bieżącą biblioteki – podkreśla Aleksandra Klim.

  - Jestem bardzo zadowolony. To nagroda dla całej załogi biblioteki. Cieszę się, że nasza biblioteka jest dostrzegana nie tylko w województwie, ale i kraju – mówi wójt Krasocina Ireneusz Gliściński. - To wyróżnienie jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że utworzenie nowej siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie w ramach projektu „Biblioteka +” było strzałem w dziesiątkę – zaznacza wójt.

  Jest to kolejne wyróżnienie dla krasocińskiej placówki. Pół roku temu, w Bibliotece Narodowej w Pałacu Krasińskich w Warszawie GBP Krasocin została nagrodzona za zajęcie po raz trzeci 1 miejsca w województwie świętokrzyskim i 25 pozycji w kraju (rok wcześniej była na 8 miejscu w Polsce, a 2 lata wcześniej na 21). Ranking przygotował Instytut Książki i dziennik „Rzeczpospolita”.

  Ale to nie wszystko. W maju 2014 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie została uhonorowana nagrodą Biblioteka Roku 2013, a wójt Ireneusz Gliściński otrzymał wyróżnienie za działania na rzecz rozwoju biblioteki i czytelnictwa oraz zaangażowanie w organizację Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego imienia Feliksa Raka. Rok później Aleksandra Klim została wyróżniona w konkursie Świętokrzyski Bibliotekarz Roku 2014.

  Warto nadmienić, że tegoroczne spotkanie w wojewódzkiej bibliotece w Kielcach uświetnił recital poezji śpiewanej utworów wspomnianego Feliksa Raka – nieżyjącego poety ludowego z Borowca, w wykonaniu wójta Krasocina Ireneusza Gliścińskiego (kompozycja muzyki, akompaniament) oraz Iwony Duszy – nauczycielki i radnej gminy (wokal).

  Z okazji Dnia Bibliotekarza przedstawiciele gminy Krasocin wręczyli uczestnikom najnowszą, autorską płytę z poezją śpiewaną „Dla swej matki”, nagraną przez wójta i radną. Płyta ta, jak informuje Ireneusz Gliściński, ukaże się z okazji Dnia Matki, 27 maja wraz z tygodnikiem katolickim „Niedziela”. To druga autorska płyta wójta i radnej po kolędach i pastorałkach, wydanych w ubiegłym roku.

  Przypomnijmy, że premiera poezji śpiewanej do utworów Feliksa Raka w wykonaniu tego samorządowego duetu odbyła się w ubiegłym roku podczas jubileuszu 70-lecia powstania krasocińskiej biblioteki, połączonego z podsumowaniem XI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego imienia Feliksa Raka. Wykonanie zrobiło furorę.
  TOP 15 miejsc w Świętokrzyskiem widzianych z kosmosu
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Tych aut lepiej nie kupujcie. Albo już szukajcie mechanika
  Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]


  Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż test! [10 ZDJĘĆ - QUIZ]
  Którzy Polacy piją najwięcej alkoholu? [LISTA ZAWODÓW]

  Najseksowniejsze imiona. Zobacz czy jesteś na liście!
  Piłeś? Sprawdź, kiedy znów możesz wsiąść za kółko  ZOBACZ TAKŻE: 60 SEKUND BIZNESU. O podziale płci wśród robiących karierę

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]