Alit Ożarów będzie sprawdzał najlepszego strzelca ligi z Podkarpacia

Kamil Markiewicz
Jakub Mażysz w dwóch sparingach zdobył cztery bramki dla Alitu Ożarów. Jego zespół wygrał oba pojedynki Kamil Markiewicz
W tym tygodniu przygotowujący się do rundy rewanżowej w czwartej lidze Alit Ożarów rozegrał dwa spotkania kontrolne. W sobotę, podopieczni trenera Piotra Choraba podejmowali grającą w czwartej lidze podkarpackiej Stal Nowa Dęba. Do przerwy prowadzili 1:0, a ostatecznie zwyciężyli 2:1. Gole dla Alitu strzelili Konrad Zdybski i Jakub Mażysz.

Mażysz wykazał się dużą skutecznością we wtorkowym spotkaniu, w którym Alit zagrał u siebie z występującą w klasie okręgowej Spartą Dwikozy. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1. Ostatecznie zespół z Ożarowa wygrał 3:1. Wszystkie bramki dla zwycięskiej drużyny zdobył Mażysz.

- Jestem zadowolony z gry mojego zespołu. Muszę przyznać, że w obu meczach zaprezentował się on z dobrej strony. We wtorek, Sparta zawiesiła nam wysoko poprzeczkę, zwłaszcza w pierwszej połowie. Widać, że moi zawodnicy są po ciężkich treningach, co przekłada się na ich grę - mówił Piotr Chorab, trener Alitu.

Kolejny sparing w niedzielę

Zawodnicy ożarowskiej drużyny nie tracą czasu. Kolejny spring rozegrają już w niedzielę. O godzinie 14, na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Ożarowie, Alit podejmował będzie grającą w klasie okręgowej Klimontowiankę Klimontów.

Ukrainiec jednak nie dla Alitu

W drużynie z Ożarowa w przerwie zimowej miał być sprawdzany 23-letni napastnik z Ukrainy Taras Owczar. Klub był zainteresowany jego pozyskaniem, ponieważ dobrze prezentował się on grając w polskich klubach takich, jak Polonia Przemyśl, czy Karpaty Krosno. Ostatnio reprezentował on barwy ukraińskiego drugoligowca Weresa Równe.

Owczar, mimo, że miał przyjechać na testy do Alitu, to do niego nie dotarł. Napastnik znalazł dla siebie inny klub. Wiosną będzie on grał w jednej z drużyn z Pomorza.

Sprawdzą Marcina Zygmunta

Testy w Alicie ma rozpocząć Marcin Zygmunt, brat grającego w ożarowskim klubie Tomasza Zygmunta. Napastnik jesienią był najlepszym strzelcem jednej z grup podkarpackiej klasy A.

Przypominamy, że do Alitu dołączyło już dwóch graczy z Wisły Sandomierz, pomocnik Arkadiusz Kosno i napastnik Jakub Kwiecień.
Możliwe, że w drużynie Piotra Choraba pojawią się kolejni zawodnicy, którzy będą sprawdzani przed inauguracją rundy wiosennej.