Alpejskie złoto Daniela Wosika

Rafał SOBOŃ
Daniel Wosik dołączył do swojej pokaźnej kolekcji kolejny medal rangi Mistrzostw Polski. Foto: Rafał Soboń
Daniel Wosik zdobył złoty medal Mistrzostw Polski seniorów w biegu górskim w stylu alpejskim.

Trasa o długości 10,8 km z sumą podbiegów 980 m i sumą zbiegów 100 m biegła z Międzygórza na Śnieżnik. Daniel Wosik potrzebował na jej pokonanie 57 minut i 12 sekund. W ten sposób poprawił swój wynik sprzed roku, kiedy to uplasował się na drugim miejscu.

Daniel Wosik reprezentował w Międzygórzu grupę Montrail Team Sport Network, a drugiego na mecie Dariusza Kruczkowskiego ze Szklarskiej Poręby wyprzedził o 45 sekund. W kategorii juniorów na trasie o długości 9,5 km z sumą podbiegów 935 m i sumą zbiegów 55 m, szóste miejsce zajął Sylwester Lepiarz. Zawodnik MUKS THM Ostrowiec pokonał trasę w 57 minut i 6 sekund.