Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Amazonki z Sędziszowa nieustannie w ruchu. Ich projekt "Od aktywności do sprawności – zdrowy styl życia" otrzymał wsparcie z fundacji PGE

OPRAC.:
Aleksandra Boruch
Aleksandra Boruch
Amazonki z Sędziszowa nieustannie w ruchu. Ich projekt "Od aktywności do sprawności – zdrowy styl życia" otrzymał wsparcie z fundacji PGE.
Amazonki z Sędziszowa nieustannie w ruchu. Ich projekt "Od aktywności do sprawności – zdrowy styl życia" otrzymał wsparcie z fundacji PGE. archiwum stowarzyszenia
Stowarzyszenie Amazonek Sędziszów podjęło się kolejnej inicjatywy. Ostatnio panie zrealizowały projekt pod nazwą: "Od aktywności do sprawności – zdrowy styl życia". Sędziszowskie Amazonki otrzymały dofinansowanie ze środków Fundacji PGE z siedzibą w Warszawie.

Amazonki z Sędziszowa w projekcie: "Od aktywności do sprawności – zdrowy styl życia"

Projekt został zrealizowany 10 lipca w Zajeździe "Złota Rybka" w Czekaju. Zaplanowano jednodniowy wyjazd na szkolenie wraz warsztatami z fizjoterapeutą.

Dzięki dofinansowaniu Fundacji PGE, Amazonki mogły zakupić koszulki, gumy i karimaty do ćwiczeń, torby sportowe, rollup informacyjny, materiały biurowe potrzebne do realizacji projektu, a także wziąć udział w zajęciach z fizjoterapeutą.

Realizacja zadania przyczyniła się do poprawy sprawności fizycznej, zmiany stylu życia, postawy biernej na aktywną, zwiększenie poczucia samoakceptacji.

- Rezultaty pozostaną z nami na stałe i będą motywowały do kontynuowania aktywności ruchowej i codziennej gimnastyki - mówiła prezes Stowarzyszenia Amazonki Sędziszów, Bożena Wójcik.

W projekcie wzięły udział panie zrzeszone w sędziszowskim Stowarzyszeniu Amazonek, kobiety chore na raka piersi po mastektomii, po operacjach oszczędzających, po radioterapii, chemioterapii, u których powstały zmiany w narządach ruchu (ręka, bark, część operacyjna), wymagające stałej rehabilitacji.

- Projekt był bardzo potrzebny, ponieważ choroba nowotworowa dla wielu kobiet to nadal wyrok - potrzeba czasu, aby odnalazły się w nowej sytuacji i nauczyły się z nią żyć. Amazonki wiedzą jak trudno jest poradzić sobie z chorobą nowotworową przede wszystkim psychicznie, jak wiele muszą zmienić w swoim życiu. Sama choroba jest szokiem, ale obawa przed tym jak inni będą na nas patrzeć, mocno kobiety przytłacza – w jednej chwili czują się gorsze, mniej atrakcyjne, boją się wyjść z domu, gdyż reakcja otoczenia dokłada dodatkowego obciążenia. Ważne jest leczenie, ale także bardzo ważna jest rehabilitacja, która będzie możliwa tylko dzięki takim projektom. Jesteśmy bardzo wdzięczne i szczęśliwe, że nasza oferta otrzymała dofinansowanie. Dziękujemy - dodała prezes Bożena Wójcik.

Zobacz zdjęcia

Czytaj również:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grupę krwi u człowieka można zmienić, to przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie