Andrzej Duda w Opatowie mocno krytykował koalicję rządzącą (zdjęcia)

(MLE)Zaktualizowano 
Andrzej Duda witał się z mieszkańcami Opatowa. Podał dłoń Józefowi Domagale.
Andrzej Duda witał się z mieszkańcami Opatowa. Podał dłoń Józefowi Domagale. Michał Leszczyński
Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski spotkał się z mieszkańcami Opatowa przed Bramą Warszawską. Kandydat spóźnił się ponad pół godziny.

W czasie oczekiwania Tomasz Staniek, przewodniczący powiatowych struktur partii zachęcał do głosowania na Andrzeja Dudę, nazywając go naszym prezydentem.

W swoim wystąpieniu Andrzej Duda skupił się na krytyce koalicji rządzącej. - Czas skończyć z niszczeniem Polski powiatowej. Wszystko na obrzeżach jest likwidowane. Znikają urzędy pocztowe, sądy, komunikacja, komisariaty policji, wszystko to, co ludziom normalnie pozwalało funkcjonować, co umożliwiało, godziwe życie - wyliczał. Mówił, że on nie będzie biernym prezydentem.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości odniósł się również do spraw związanych z Opatowem. - Jak długo państwa miasto ma czekać na obwodnicę? Ile jeszcze lat protestów - pytał. Wskazywał, że sposobem koalicji rządzącej jest komercjalizacja różnych dziedzin życia. - Najlepszym sposobem na wszystko jest prywatyzacja. Szpital tutaj, w Opatowie, jak funkcjonuje? Wszyscy wiedzą. Słyszę, że ludzie w ogóle boją się tutaj iść i jeżdżą do innych placówek ochrony zdrowia.

Spotkanie z Andrzejem Dudą trwało około 25 minut. Kandydat robił sobie pamiątkowe zdjęcia z mieszkańcami. Na spotkaniu można było zauważyć większość osób starszych.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu OPATOWSKIEGO

polecane: FLESZ: Ekologia na co dzień: 6 mitów, w które wierzymy

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 106

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
W dniu 16.04.2015 o 17:49, Gość napisał:

ja też tak myślę że A Duda wygra w pierwszej turze!

Wolno ci myśleć i tyle w tym temacie.
e
ewa
W dniu 16.04.2015 o 17:49, Gość napisał:

ja też tak myślę że A  Duda wygra w pierwszej turze

popieram inaczej byc nie moze

G
Gość
W dniu 16.04.2015 o 17:49, Gość napisał:

ja też tak myślę że A  Duda wygra w pierwszej turze!

 

 

 

A w morde jeza

G
Gość
W dniu 28.03.2015 o 12:55, Gość napisał:

Spadaj buraku,na zieleninę sobie głosuj,a my z własnej woli na Dudę głosujemy

ja też tak myślę że A  Duda wygra w pierwszej turze!

G
Gość

Nam lecieć nie kazano, wszedłem do kokpitu I spojrzałem na pole, trzeba brata spytać Jak przekonać pilota w mglistej atmosferze By odwagą pokonał nieprzyjaciół wieżę Z której Moskal przez radio próbuje dyktować Prezydentowi Polski –gdzie ma wylądować. Przez mgle dostrzeże prawdę człowiek wielkiej cnoty Co przejrzał dziadów, małpy oraz Palikoty. I z czystym sercem powie, ze mgły tej przyczyna Tkwi w potajemnym spisku Tuska i Putina. Chcą mnie z drogi zawrócić i wysłać do Mińska. Już widzę jak się cieszy pewna morda świńska. Lecz ja się nie ulęknę broniąc racji stanu. Już raz mnie zaciągnęli do Azerbejdżanu. Wylądujemy tutaj, żeby zbaranieli Jak Tusk, kiedy wkroczyłem na salę w Brukseli. A w najgorszym przypadku – śmierć na posterunku. Przynajmniej cały naród nabierze szacunku. Tylko by nie mówili „Lechu Kamikadze”, Najlepiej jeśli jeszcze brata się poradzę. „Jarku, jest pewien problem i wygląda ślisko. Ruskie chcą nas skierować na inne lotnisko” „Ależ to oczywista przecież oczywistość. Że kłamią by nam zepsuć całą uroczystość. Nie będzie nas kontroler wodził po manowcach. Bo przecież to samolot na bazie bombowca. Nawet gdy walnie w ziemię to się nie rozwali. Powiedz wieży, że stoi gdzie zomowcy stali, Będziemy postępować tak jak było w planie. Wiesz przecież co masz robić – Wykonać Zadanie. A Błasik niech tam dobrze przypilnuje. Zadzwoń ponownie do mnie jak już wylądujesz. By ci dodać otuchy –odmówię paciora, I masz błogosławieństwo Ojca Dyrektora.” Czego nie powiedziano w tej rozmowie braci. Że, by władzę odzyskać, trzeba czasem stracić. „Gdybyś jednak wpakował rękę do nocnika. Cały naród cię uczci jako męczennika.”

 

G
Gość
Podobno kilku generałów przeżyło katastrofę

i są trzymani przez Putina na Łubiance. Torturują ich ruskimi pierogami, które
muszą jeść 3 razy dziennie, ale jeszcze nie pisnęli ani słówka. Dobrze się
trzymają nasi! Ruscy chcą wycisnąć z nich wszystkie najtajniejsze tajemnice
NATO, oraz przepis na prawdziwy polski bigos. A ta cała katastrofa to ściema, bo
tak naprawdę to samolot normalnie wylądował, tylko jak zaatakowały jednostki
SPECNAZU, to nasi się bronili i dlatego jest tam taka rozpierducha. Lechu
walczył dzielnie a Marusia podawała mu granaty. Gdyby w samolocie razem z nimi
byli Czterej Pancerni albo chociaż Kloss to wszystko wyglądałoby inaczej. Jarek
walcz jesteśmy z tobą, wszyscy pacjenci z naszego oddziału Tworki

 

Trochę statystki:

- po 40 tys. zł to wysokość jednorazowego wparcia, które otrzymała każda rodzina ofiar katastrofy na mocy decyzji rządu (łącznie 3,8 mln zł). Kwota ta nie była opodatkowana;
- po 250 tys. zł. zadośćuczynienia dla każdego członka rodziny ofiary katastrofy (250 tys. x ilość uprawnionych bliskich ofiary): np. 250 tys. dla matki, 250 tys. dla ojca, 250 tys. dla żony, 250 tys. dla każdego z dzieci);
- po 2 tys. zł miesięcznie przyznał premier jako renty specjalne 73 osieroconym dzieciom (trojgu niepełnosprawnym dożywotnio, pozostałym do ukończenia 25 roku życia);
- po 4 tys. zł renty dla 4 żon, które pozostały same lub z trójką lub większą liczbą dzieci;
- od 2 do 3 tys. zł dożywotniej renty dla 11 niepracujących współmałżonków ofiar;
- od 800 zł do 2 tys. zł miesięcznie kosztują 3 renty dla rodziców ofiar;
- każda rodzina otrzymała świadczenia z ZUS przysługujące rodzinom, uzależnione od stażu pracy i wynagrodzenia osoby, która zginęła.
- po 6,4 tys. zł otrzymała każda rodzina zasiłku pogrzebowego w najwyższej możliwej kwocie (mimo że pogrzeby odbyły się na koszt państwa);
- Skarb Państwa wykupił miejsca pochówku i ich 25-letnią dzierżawę;
- po 100 tys. zł dla wszystkich rodzin posłów, którzy zginęli w katastrofie, wypłacone z polisy którą wykupiła kancelaria sejmu;
- anulowano na prośbę rządu koszty połączeń telefonicznych wykonywanych przez bliskich ofiar w związku z katastrofą;
- po 5 tys. zł zapomogi wypłacono z kasy Sejmu rodzinie każdego zmarłego posła;
- para prezydencka ubezpieczona była za pieniądze podatników na łączną kwotę 3 mln zł. – pieniądze z odszkodowania odebrała Marta Kaczyńska

A to pewnie jeszcze nie wszystko.

 

G
Gość
W dniu 16.04.2015 o 07:31, Gość napisał:

Czy Duda moze wygrac juz w I turze?,bo co by wtedy było,czy PO i PSL wyprowadzi czołgi na ulicę?


Duda może wygrać ale w cymbergaja z Jarosławem.
G
Gość

Czy Duda moze wygrac juz w I turze?,bo co by wtedy było,czy PO i PSL wyprowadzi czołgi na ulicę?

e
edytka
W dniu 02.04.2015 o 07:43, Gość napisał:

Tylko dlaczego nie na PSL,to zmiana wiatru?

nie wiedziałam że A  Duda pslowiec?? o rety co za czasy!

G
Gość

Widziales dude

G
Gość
W dniu 02.04.2015 o 07:30, Gość napisał:

Świętokrzyskie na pewno poprze A  Dudę.

 

Tylko dlaczego nie na PSL,to zmiana wiatru?

G
Gość
W dniu 01.04.2015 o 13:40, Gość napisał:

A co w tym złego że matka zbiera na niego podpisy? Ela mnie mnie jest złe jak urzędnicy są przymuszani do zbierania podpisów na PSL!

Świętokrzyskie na pewno poprze A  Dudę.

G
Gość

Jak Kalemu ukraść krowę to źle ale jak Kali ukraść komuś to dobrze :)

Nie głosujcie na DUDĘ !!!

G
Gość
W dniu 01.04.2015 o 09:23, Gość napisał:

Kandydat PiS na prezydenta wyłożył się na całego. Poprosił mamę, by zbierała na niego podpisy... na uczelni!" - donosi "Fakt". "Jestem mamą Andrzeja Dudy, który startuje jako kandydat na prezydenta. Prosił jeśli mogę, zebrać od studentów podpisy, więc kto będzie chciał, proszę mi się tutaj podpisać na listy, ja tak poślę rzędami. Oczywiście jest to nieformalna sprawa. Tego na zajęciach robić nie wolno" - miała według "Faktu" powiedzieć Janina Milewska-Duda, rozpoczynając zajęcia ze studentami na krakowskiej AGH."Na prośbę syna, doktora prawa, prawo złamała, bo w szkołach agitować nie wolno. A zaledwie kilka tygodni temu PiS zaciekle krytykował sztab Bronisława Komorowskiego, który do kampanii zaangażował dzieci " - analizuje na pierwszej stronie swojego wydania tabloid.

 

A co w tym złego że matka zbiera na niego podpisy?

 

Ela mnie mnie jest złe jak urzędnicy są przymuszani do zbierania podpisów na PSL!

G
Gość
W dniu 28.03.2015 o 15:58, MJKA napisał:

10 maja głosujemy na Dudę Macarewica radio maryja i pujdzemy szablą na Putina i dopiero bedzie euro oto wizja PiSU

W pierwszym szeregu na wojnę mają iść:
- członkowie senatu i sejmu oraz ich rodziny,
- członkowie zarządów i dyrekcje firm oraz ich rodziny,
- oligarchowie polscy i ich rodziny.
- w dalszej kolejności wyzyskiwani pracownicy sektora publicznego i prywatnego, zwłaszcza ci, którzy płacą podatki w Polsce a nie na Cyprze czy w Luxemburgu.
Zaraza ( i jej potomkowie), która rządziła Polską przed II wojną światową i która uciekła we wrześniu 1939 r przez Rumunię do Francji i Wielkiej Brytanii, ma się w znakomitej większości znakomicie w Polsce i nie mam ochoty żeby to się powtórzyło dzisiaj w przypadku konfliktu zbrojnego

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3