Andrzej Lachowski najlepszy w pogoni...za żubrem

/dor/
Andrzej Lachowski ze Stąporkowa wygrał Bieg w pogoni za żubrem, który odbył się w Niepołomicach. Fot. Dorota Kułaga
Andrzej Lachowski, znany lekkoatleta pochodzący ze Stąporkowa, startował w Biegu w pogoni za żubrem, który odbył się w Niepołomicach. Zajął pierwsze miejsce, a trasa liczyła 15 kilometrów. Teraz czeka go dziesięć tygodni treningów, a kolejne ważne starty w sierpniu.

Trasa Biegu w pogoni za żubrem prowadziła przez Puszczę Niepołomicką. Andrzej Lachowski odniósł zwycięstwo, uzyskał czas 50 minut i 39 sekund. -Od początku do końca biegłem w czołówce, na szóstym kilometrze oderwałem się od reszty zawodników i z przewagą 200-300 metrów nad drugim biegaczem dotarłem do mety. Fajny bieg, w ładnej okolicy. Cieszę się ze zwycięstwa i z czasu, jaki uzyskałem - mówił nam Andrzej Lachowski.

Kolejne wyzwanie Lachowskiego. Maraton - CZYTAJ WIĘCEJ

Teraz w planie ma około dziesięciu tygodni treningów, a później czekają go starty w biegach ulicznych. -Miałem startować w maratonie we Frankfurcie, ale razem z trenerem zrezygnowaliśmy z tego biegu. Nastawiamy się na mistrzostwa Polski w półmaratonie, które na początku września odbędą się w Pile - dodał były zawodnik Olimpu Końskie.