Andrzej Lachowski wystartuje w Biegu Papieskim

/dor/
Andrzej Lachowski ze Stąporkowa zajął dziewiąte miejsce w jubileuszowym 10. Półmaratonie Skarżyskim. Był najlepszym zawodnikiem regionu świętokrzyskiego w bardzo dobrze obsadzonym biegu głównym. Teraz czeka go Bieg Papieski.

Wygrał Węgier Laszlo Toth z Debreczyna, który uzyskał czas 1.06,28, drugi był Ukrainiec Michaiło Iwieruk - 1.06,36, trzeci Białorusin Rhar Tietierukow - 1.06,39, a dziewiąty Andrzej Lachowski - 1.11,27.

Wcześniej startował w biegu na 15 kilometrów w Jaworznie, zajął piąte miejsce w bardzo mocnej obsadzie. -Byli Kenijczycy, Etiopczycy, Ukraińcy, Węgrzy. Tam również wygrał Laszlo Toth. Ja uzyskałem czas 48,40 - dodał biegacz ze Stąporkowa.

Kilkanaście dni temu rywalizował on w międzynarodowym biegu na 10 kilometrów w Bochni. - Startowaliśmy w prawie 40-stopniowym upale. Warunki były podobne do tych na mistrzostwach Europy w Barcelonie. Uzyskałem czas 32.10 - powiedział Andrzej, który obecnie mieszka i opracuje w Krakowie.
W tym sezonie czeka go jeszcze kilka startów, najbliższy już w niedzielę w Biegu Papieskim na 15 kilometrów w Skotnikach. -Mam nadzieję, że będę się czuł dużo lepiej niż w Skarżysku i powalczę o zwycięstwo - dodał Andrzej Lachowski.