Anduła dał punkty. Górnik Wieliczka - Juventa Perfopol Starachowice 0:1

/dor/
W meczu 12. kolejki trzeciej ligi Juventa Perfopol Starachowice wygrała na wyjeździe z Górnikiem Wieliczka 1:0 (1:0).

Arkadiusz Bilski, trener Juventy Perfopol:

- Byliśmy lepszym zespołem. Dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, mieliśmy więcej bramkowych okazji, widać było u nas większą kulturę gry. Cieszy to, że znowu zadziałał instynkt strzelecki Darka.

Dariusz Anduła zdobył w 15 minucie bramkę, która przesądziła o zwycięstwie Juventy Perfopol Starachowice w wyjazdowym meczu z Górnikiem Wieliczka.

Przy tej akcji zaspał środkowy obrońca gospodarzy Grzegorz Staszewski. Dariusz Anduła uderzył precyzyjnie, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Było to siódme trafienie najlepszego strzelca Juventy Perfopol w tym sezonie. W 78 minucie miał on doskonałą okazję do podwyższenia wyniku. Egzekwował bowiem rzut karny podyktowany po faulu na Dawidzie Koronie. Tym razem lepszy był Jerzy Czapla, który obronił strzał Anduły.

Z akcji Juventy Perfopol w pierwszej połowie warto jeszcze odnotować tę z 13 minuty - głową uderzył Karol Kopeć, ale na posterunku był Czapla. Gospodarze odpowiedzieli ładnym strzałem Tomasza Liputa w 47 minucie - piłka minimalnie przeszła nad poprzeczką. W końcówce drużyna ze Starachowic mogła jeszcze podwyższyć wynik. W 85 minucie, po podaniu Mirosława Kalisty, strzelał Dariusz Anduła, ale trafił w słupek. W 88 minucie Kalista uderzył w krótki róg, ale bramkarz Górnika wybił piłkę na rzut rożny.