Anna Król zdobyła srebrny medal w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

/dor/
Dorota Kułaga
Anna Król ze Znicza Podzamcze Chęcińskie wywalczyła srebrny medal w finałach 20. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach, które odbyły się w Wałbrzychu.

Podopieczna trenera Czesława Zaborskiego walczyła w kategorii 49 kilogramów. Była druga, wygrała Dominika Szynkowska z klubu Suples Kraśnik.

- Ania walczyła nie tylko o medal, ale również o miejsce w kadrze na mistrzostwa świata. Rywalizowała z Alicją Czyżowicz z Orła Namysłów. Przed mistrzostwami trener kadry powiedział, że pojedzie ta, która zajmie wyższe miejsce. Tak więc Ania przed finałową walka już wiedziała, że wystąpi w mistrzostwach świata, które w dniach 15-19 lipca odbędą się na Słowacji. Czyżowicz zajęła trzecie miejsce na tych zawodach - mówił Czesław Zaborski, trener Znicza.

W piątek druga z sióstr Król - Agnieszka będzie natomiast walczyć w Mistrzostwach Europy Juniorek, które rozgrywane będą w Katowicach. Wystartuje w kategorii 63 kilogramy. - To dziewczyna z charakterem, walczy u siebie, więc może sprawić niespodziankę i daleko zajść na tej imprezie - dodał trener Czesław Zaborski.

Wracając do występu w Wałbrzychu, blisko medalu były dwie inne zawodniczki Znicza, ale przegrały walki decydujące o miejscach na podium. Ostatecznie Gabriela Karyś był piąta w kategorii 52 kg, a Natalia Rączka zajęła te samą pozycję w 56 kg.

Pozostałe wyniki: 65 kg: 8. Emilia Nartowska, 15. Weronika Karyś (Znicz); chłopcy, styl klasyczny: 58 kg: 17. Dawid Wałdon (Guliwer Kielce).