Anna Skrzypczak najlepszą szachistką ze Świętokrzyskiego. Puchar Farta dla Kalinina

/waf/
Turniej odbywał się w hotelu "Łysogóry".
Turniej odbywał się w hotelu "Łysogóry". Waldemar Frańczak
Anna Skrzypczak z Hetmana Ostrowiec okazała się najlepszą szachistką ze Świętokrzyskiego w II Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Prezesa firmy Fart.

Blisko stu szachistów z Azerbejdżanu, Litwy, Ukrainy i Polski wystartowało w II Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Prezesa firmy Fart. Do Kielc przyjechało między innymi 3 arcymistrzów, 4 mistrzów międzynarodowych i kilku mistrzów FIDE. Walka o czołowe lokaty toczyła się do ostatniej rundy i dopiero ostatnie rozegrane partie pozwoliły wyłonić zwycięzcę, którym został mistrz międzynarodowy Oleg Kalinin. Zawodnik z Ukrainy, trener Victorii Kielce i wychowawca wielu świętokrzyskich szachistów, zdobył 7,5 pkt. w 9 partiach i wyprzedził kolejnych sześciu zawodników z dorobkiem 7,0 pkt.

Najlepszym zawodnikiem ze Świętokrzyskiego okazała się ostrowiecka juniorka Anna Skrzypczak zajmując 15. miejsce. Szachistka Hetmana wygrała również klasyfikację kobiet. Najlepszym juniorem zawodów został Grzegorz Zaręba z Victorii Kielce. Ania i Grzesiek zdobyli po 6,0 pkt.

Kielecki turniej był jednocześnie otwartymi mistrzostwami naszego województwa w szachach szybkich. Większość klasyfikacji zdominowała Anna Skrzypczak. Wśród młodzików z bardzo dobrej strony zaprezentował się 13-letni zawodnik Victorii Kielce Aleksander Kaczmarek, który toczył bardzo zacięte boje z bardziej doświadczonymi mistrzami z Polski i Ukrainy wychodząc często z nich zwycięska ręką.