Armenia – Polska 1:6. Rekordzista Lewandowski! (ZDJĘCIA)

SAW
Tak Robert Lewandowski zdobywał trzecią bramkę w meczu z Armenią w Erewaniu i swoją 49 w reprezentacji Polski Polska Press
W przedostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata Rosja 2018 rozegranym w Erewaniu, Polska pokonała Armenię 6:1. To był wielki dzień kapitana biało-czerwonych - Roberta Lewandowskiego, który zdobył trzy gole i został rekordzistą z 50. trafieniami w reprezentacji.

Polska rozgromiła Armenię 6:1 i jest o krok od awansu na mundial. Lewandowski pobił rekord Lubańskiego

(Źródło:Press Focus
Dostawca: x-news)

b]Armenia – Polska 1:6 (1:3) [/b]

Bramki:
0:1 Kamil Grosicki 2, 0:2 Robert Lewandowski 18, 0:3 Lewandowski 25, 1:3 Howhannes Hambardzumjan, 1:4 Jakub Błaszczykowski 58, 1:5 Lewandowski 64, 1:6 Rafał Wolski 89.

Armenia: Meliksetjan - Howhannisjan, Hambardzumjan, Woskanjan, Edigarjan - Kadi-mjan (62.E. Malakjan), Mchitarjan, G. Malakjan, Korjan (65. Manuczarjan), Adamjan (73.Manojan Ż) - Barseghjan.

Polska: Szczęsny - Piszczek, Glik, Pazdan (85. Cionek), Bereszyński - Krychowiak, Linetty (59. Mączyń-ski) - Błaszczykowski, Zieliński, Grosicki (71. Wolski) - Lewandowski.

Sędziował: Matej Jug (Słowenia)

Nasza reprezentacja nigdy nie wygrała z Ormianami na ich terenie, a ostatni mecz w Warszawie rok temu, zakończył się zwycięstwem Polski 2:1 po golu Roberta Lewandowskiego w ostatniej akcji meczu. Do Erewania biało-czerwoni jechali więc skoncentrowani z wielkimi nadziejami na zwycięstwo. Mecz w Erewaniu okazał się łatwiejszy od tego w Warszawie i nasi gracze szybko objęli trzybramkowe prowadzenie.

Polacy zaczęli skoncentrowani i już w 2 minucie prowadzili 1:0. Prawą stroną przedarł się pod pole karne Łukasz Piszczek, idealnie wyłożył piłkę Kamilowi Grosickiemu, a ten strzelił tuż przy słupku.

Szybko strzelony gol dał naszej drużynie niesamowity komfort i mogła dokładnie i spokojnie budować kolejne akcje. I w 18 minucie było już 0:2. Po faulu na Piotrze Zielińskim sędzia odgwizdał rzut wolny, a na gola zamienił go Robert Lewandowski. Nasz kapitan zdobył w ten sposób swojego 48 gola w reprezentacji i zrównał się pod tym względem z rekordzistą pod tym względem – Włodzimierzem Lubańskim. A w 25 minucie Lewy już wyprzedził słynnego polskiego napastnika, gdyż po raz 49 trafił do siatki rywali. Tym razem z rzutu wolnego z pola karnego, bo Ormianie byli kompletnie zagubieni. Jeden z nich podał piłkę do własnego i arbiter odgwizdał za to rzut wolny pośredni z pięciu metrów. Nasi piłkarze załatwili sprawę w ciągu pół godziny i mogli czekać co wydarzy się w Podgoricy. Było już jasne, że są jedną nogą w Rosji, a w niedzielę nawet remis z Czarnogórą zapewni im wyjazd na mundial. Wprawdzie po stracie trzeciego gola gospodarze przebudzili się i szybko zmniejszyli rozmiary porażki po rzucie rożnym, ale nie mogli już zmienić losów spotkania. Po przerwie na 4:1 po indywidualnej akcji podwyższył Kuba Błaszczykowski, na 5:1 Lewandowski zaliczając swoje trafienie numer 50, a wynik ustalił Rafał Wolski.

Grupa E

9. kolejka. Inne mecze: Czarnogóra - Dania (godz. 20.45), Rumunia - Kazachstan (godz. 20.45); 10. kolejka, 8 października: Polska - Czarnogóra, Dania - Rumunia, Kazachstan - Armenia - wszystkie mecze o godzinie 18.

1. Polska 9 22 24-12
2. Czarnogóra 8 16 18-7
3. Dania 8 16 18-7
4. Rumunia 8 9 8-8
5. Armenia 9 6 9-25
6. Kazachstan 8 2 4-22

Do turnieju finałowego bezpośrednio awansują zwycięzcy grup. Osiem najlepszych drużyn z drugich miejsc w grupach (wg. bilansu meczów z drużynami z miejsc 1-5) zagra w barażach.