Astra Piekoszów wysoko wygrała w derbowym meczu z Sokołem Rykoszyn. Kontuzja bramkarza gości - Mariusza Treli. Zobacz zdjęcia oraz wideo

Bartosz Wartałowicz
od 16 lat
Astra Piekoszów pokonała 5:0 derbowego rywala, Sokoła Nordkalk Górnik Rykoszyn w meczu 3 kolejki A klasy grupy 1. Zobacz zdjęcia i wideo.

Astra Piekoszów pokonała Sokoła Rykoszyn w derbowym meczu. Kontuzji doznał bramkarz gości Mariusz Trela

Astra Piekoszów - Sokół Nordkalk Górnik Rykoszyn 5:0 (3:0)
Bramki: Patryk Zapała 31, 54, Albert Zajęcki 36, 44, Dawid Stępień 80.

Początek meczu był wyrównany, z lekkim wskazaniem na Sokoła Rykoszyn. Około 23 minuty spotkania Astra miała rzut wolny z okolic 25 metra od bramki rywali. Do piłki podszedł Patryk Zapała, który oddał mocny strzał i bramkarz Sokoła - Mariusz Trela z dużym trudem sparował piłkę na rzut rożny. Po tej interwencji jednak golkiper nie podnosił się z boiska, narzekając na ból pleców. Zawodnik został zabrany przez karetkę, a w bramce zmienił go jeden z piłkarzy z pola. Wtedy zaczęły się problemy gości, którzy do końca pierwszej połowy stracili 3 gole.

Zobacz zdjęcia

Druga połowa to koncert Astry Piekoszów. Zespół Tomasza Sadko dołożył jeszcze dwa gole, kontrolował całe spotkanie i powinien wygrać jeszcze wyżej. Napastnicy Astry wykazywali się jednak nieskutecznością pod bramką rywali. Mecz toczył się w nerwowej i napiętej atmosferze, ale sędzia skrupulatnie karał za ostrzejsze przewinienia piłkarzy obu zespołów.