Asy z ósmej klasy. Uczniowie Europejskiej Szkoły Podstawowej...

  Asy z ósmej klasy. Uczniowie Europejskiej Szkoły Podstawowej w Kielcach wygrali wojewódzkie konkursy z matematyki i niemieckiego (WIDEO)

  Mateusz Dudek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Asy z ósmej klasy. Uczniowie Europejskiej Szkoły Podstawowej w Kielcach wygrali wojewódzkie konkursy z matematyki i niemieckiego (WIDEO)
  1/3
  przejdź do galerii
  Uczniowie klas ósmych Europejskiej Szkoły Podstawowej należącej do Kolegium Szkół Prywatnych w Kielcach, Jan Piętak i Maximilian Huiskens zostali zwycięzcami wojewódzkich konkursów z matematyki i języka niemieckiego.


  Nastolatkowie na co dzień uczą się w Europejskiej Szkole Podstawowej należącej do Kolegium Szkół Prywatnych w Kielcach.
  Obaj w marcu wzięli udział w organizowanych przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty konkursach wojewódzkich: Jan z matematyki, natomiast Maximilian z języka niemieckiego. Jak się później okazało zdobyli oni pierwsze miejsca.

  -Na początku był stres związany z tym, że nie byłem pewny czy mam ze sobą legitymację. Co do samego testu to spodziewałem się nieco innych i być może trudniejszych zadań. Jedyny problem miałem z zadaniem geometrycznym. Zwycięstwo jest dla mnie największym dotychczasowym sukces – przyznaje Jan Piętak.

  – Spodziewałem się, że na teście będzie więcej zadań otwartych co pewnie byłoby trudniejsze dla mnie. Najtrudniejszym elementem było wypracowanie w formie wpisu na blogu. Tego elementu zbytnio nie ćwiczyłem, gdyż bardziej przygotowywałem się na list. Część ustna również nie sprawiła mi większych problemów – ocenił z kolei przebieg konkursu z języka niemieckiego Maximilian Huiskens.

  Stresu nie było

  Obaj zgodnie przyznają, że uczestnictwo samo w sobie w finałach wojewódzkich konkursów przedmiotowych nie było dla nich stresujące.

  - Ja się w trakcie konkursu nie stresowałem gdyż mam spore doświadczenie w tym. Większe emocje u mnie wzbudził jedynie upływający czas. Ogólnie podszedłem do niego bardzo spokojnie – zapewnia Jan.

  – Z większym stresem podszedłem do poprzedniego etapu konkursu niż do finałowego. Było to związane z miejscem gdzie kiedyś nie udało mi się awansować do finałowego etapu konkursu z przyrody – przyznał z kolei Maximilian.

  Matma od dziadka, niemiecki po tacie

  Droga obu do sukcesów szkolnych odpowiednio w matematyce i języku niemieckim jest zgoła różna. Żyłkę do matematyki u Janka zaszczepił dziadek, natomiast Maximilian z językiem niemieckim ma wiele wspólnego od małego, gdyż jego tata jest obywatelem Niemiec i nie mówi w ogóle po polsku.

  - U mnie z matematyką to jest długa historia. Zainteresował mnie nią mój zmarły już dziadek. Przez kolejne lata zainteresowanie to się rozwijało. W szkole zadania zawsze wychodziły mi dobrze i pani często mnie chwaliła. Jeszcze mocniej zacząłem się jej uczyć w siódmej klasie i dzięki temu jestem w takim miejscu, a nie innym – powiedział Jan.

  – Mój tata jest Niemcem więc ja z językiem niemieckim obcuję niemal od urodzenia gdyż tata nie mówi po polsku i w domu rozmawiamy po niemiecku. Moja mama jest też nauczycielem tego języka więc niemiecki jest ze mną na co dzień.

  Dumna szkoła

  Radości z uczniów osiągających tak duże sukcesy nie kryją nauczyciele i dyrekcja Europejskiej Szkole Podstawowej należącej do Kolegium Szkół Prywatnych. Ich wyniki świadczą też o wysokim poziomie nauczania w placówce.

  - Jesteśmy ogromnie dumni z naszych uczniów i bardzo cieszymy się, że byli w stanie tak świetnie przygotować się. Jesteśmy jednocześnie bardzo zadowoleni z naszych nauczycieli, którzy poświęcili bardzo dużo pracy. Jest to dla nas oczywiście ogromne wyróżnienie ale i potwierdzenie wysokiej jakości pracy naszej szkoły i wyników, które staramy się wypracowywać z uczniami każdego roku – powiedziała nam Matylda Gizowska, wicedyrektor Kolegium Szkół Prywatnych w Kielcach.

  Pochwał w kierunku Jana Piętaka nie szczędziła także Monika Nowak, nauczyciel matematyki w Europejskiej Szkole Podstawowej, która przygotowywała nastolatka do konkursu.

  - Janek to bardzo cichy i spokojny uczeń. Na początku nie wykazywał się jakimiś nadzwyczajnymi zdolnościami. Później zaczął przychodzić na kółko matematyczne i nie miał większych problemów z zadaniami. Dobrze przepracowaliśmy klasę siódmą i w już w ósmej zdecydował, że chce wziąć udział w konkursie kuratoryjnym. Wówczas zaczęliśmy pracować jeszcze mocniej. Janek starał się sumiennie wykonywać zadane ćwiczenia. Myślę, że dużym wsparciem dla niego byli także rodzice, którzy bardzo mu dopingowali. Dzięki temu jego motywacja doszła do takiego poziomu, że rozwiązywał nawet 20 zadań dziennie – powiedziała Monika Nowak.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce