Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Aukcja dzieł sztukich w Kielcach - obrazy w cenie

/jap./
Dawid Łukasik
Witkiewicz, Eidrigevicius, Maśluszczak - te wielkie nazwiska dawnej i współczesnej sztuki rozpalają kolekcjonerów sztuki w całej Polsce i nie inaczej było wczoraj w Kielcach, podczas Karnawałowej Aukcji Dzieł Sztuki, jaką po raz trzeci zorganizowano w Galerii Winda przy Kieleckim Centrum Kultury.

Na aukcję przybyło kilkadziesiąt osób, a sprzedało się kilkanaście dawnych bibelotów, porcelany i srebra. Największe emocje budziły rzecz jasna obrazy. "Kwiaty" Jerzego Pogorzelskiego, które wystawiono za 8 tysięcy sprzedano za 13 tysięcy. 15,5 tysiąca złotych zapłacił kolekcjoner z Kielc za olej Teatr Twarzy, Stasysa Eidrigeviciusa, zaś akwarela "Scena Wiejska" Stanisława Witkiewicza została sprzedana za 18 tysięcy złotych.

Ta trzecia już aukcja dzieł sztuki nie odbyłaby się, gdyby nie dwie panie: szefowa Kieleckiego Centrum Kultury Magdalena Kusztal oraz dyrektor do spraw rozwoju firmy Dorbud, Dorota Tworek.
Po wstępnych wyliczeniach wynika, iż łącznie sprzedano dzieła za około 70 tysięcy złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie