Awans drużyn z powiatu jędrzejowskiego do kolejnej rundy Pucharu Polski

Kamil Markiewicz
W środę trzy zespoły z powiatu jędrzejowskiego rywalizowały w czwartej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego.

W Piaskach odbył się derbowy pojedynek, w którym A-klasowa Piaskowianka podejmowała czwartoligowy Naprzód Jędrzejów. Goście do przerwy prowadzili 2:0, po trafieniach Piotra Pawłowskiego i Tomasza Iwańskiego. W drugiej połowie Iwański dołożył drugie trafienie. Poza nim po przerwie bramki zdobyli Mateusz Fryc i Karol Gilewski. Naprzód wygrał 5:1. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Mikołaj Gołębiowski.

W 47 minucie zawodnik Naprzodu Karol Piechota wpadł w ogrodzenie boiska w Piaskach. Z urazem ręki został przewieziony do szpitala.

Awans do piątej rundy uzyskała także czwartoligowa Unia Sędziszów, która rozgromiła na wyjeździe występującą w klasie okręgowej Spartę Kazimierza Wielka 6:1. Dwie bramki dla zwycięskiej drużyny zdobył Tomasz Nartowski, a po jednej Wojciech Zapalski, Sebastian Hajduk, Patryk Ślęzak, a także bramkarz Tomasz Pawlikowski, który z konieczności wszedł do gry w pole w drugiej połowie meczu.

Gracz Unii także trafił do szpitala. W 30 minucie Adrian Bratek zderzył się z zawodnikiem gospodarzy, co skutkowało urazem głowy.

Piąta runda Pucharu Polski zaplanowana jest na weekend 25-26 listopada.