AZS KSZO Ostrowiec przegrywa 0:3

Rafał Soboń
Trudna zagrywka sprawiała spore problemy siatkarkom AZS WSBiP KSZO Ostrowiec.
Ostrowieckim siatkarkom nie udało się wygrać choćby seta w konfrontacji z akademiczkami z Krakowa, ulegając kolejno do 19, 20 i 19.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Armatura Eliteski AZS UE Kraków 0:3 (19:25, 20:25, 19:25)

Tylko początek pierwszego seta był pod kontrolą zawodniczek z Ostrowca, które wychodziły na prowadzenie 8:5 i 13:10. Dobra zagrywka sprawiała, że drużyna gości była w zasięgu ręki, ale podopieczne trenera Romana Murdzy nie potrafiły tej przewagi dotrzymać i od stanu 15:15 to przyjezdne zaczęły dyktować na parkiecie warunki gry i w efekcie AZS KSZO uległ krakowiankom 19:25.

Druga odsłona zaczęła się od przewagi krakowianek, które zdołały odskoczyć na pięć punktów, jednak ambitna postawa i roszady trenera Murdzy pozwoliły gospodyniom zniwelować stratę do stanu 11:12. Seria błędów własnych i słabe przyjęcie zadecydowały jednak, że to drużyna przyjezdna mogła się cieszyć z kolejnego wygranego seta - tym razem do 20.

Trzecia partia od początku kontrolowana była przez siatkarki z grodu Kraka, które osiągnęły kilkupunktowa przewagę. Mimo próby nawiązania walki z rywalkami, to jednak doświadczone zawodniczki przyjezdne bezlitośnie wykorzystały wszelkie błędy AZS KSZO i pokonały pomarańczowo - czarne 25:19.

Krakowianki, w szeregach których jest kilka zawodniczek z przeszłością w Plus Lidze Kobiet odniosły zasłużone zwycięstwo. Miejscowe nie pokazały w tym meczu atutów, które zadecydowały o zwycięstwie w ostatnim wyjazdowym spotkaniu w Mysłowicach. Zabrakło walki o trudne piłki, gry blokiem, szwankowała również zagrywka i jej odbiór. Jak przyznał trener Roman Murdza, jego zespół czeka jeszcze sporo pracy. Kolejne dwa spotkania ostrowczanki zagrają na wyjazdach z MMKS Gaudia Budmel Trzebnica i PLKS Pszczyna. W Ostrowcu AZS KSZO zmierzy się dopiero 10 grudnia w meczu z Chemikiem Police.