AZS Politechnika Świętokrzyska trzecia w turnieju o awans do II ligi

Krzysztof WILCZEK
Koszykarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej zajęli trzecie miejsce w turnieju o awans do II ligi. fot. Sławomir Stachura
Trzecioligowi koszykarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej grali w Krakowie w turnieju o awans do II ligi. Po dwóch porażkach w piątek i sobotę, w niedzielę wygrali ostatni mecz turnieju z Cracovią Kraków.

AZS Politechnika Świętokrzyska - Siemaszka Piekary 44:58 (9:19, 16:14, 8:12, 11:13)

Politechnika: Kowalski 3, Cymbalak 8, Jastrząb 13, Sikora 14, Strzałka 4, Paluch 0, Borowicki 2, Głębicki 0, Foltyn 0.

- To jest nasza zmora, że przegrywamy mecze w okolicach 10 punktów. Pierwszą kwartę przegraliśmy wysoko i potem taka strata została już do końca. Wynik nie był za wysoki, ale obie drużyny miały problem ze skutecznością, która mogła być spowodowana zmęczeniem - powiedział Stanisław Dudzik, trener AZS Politechniki.

Cracovia Kraków - AZS Politechnika Świętokrzyska 67:67, po dogr. 73:79 (14:10, 19:18, 15:22, 19:17, 6:12)

Politechnika: Kowalski 0, Cymbalak 0, Jastrząb 12, Sikora 31, Strzałka 15, Paluch 0, Borowicki 11, Osuch 0, Głębicki 4, Foltyn 6.

Tylko początek niedzielnego meczu należał do Cracovii, ale już od drugiej kwarty koszykarze Politechniki kontrolowali grę i wygrali jedyny mecz trzydniowego turnieju.

- Mamy mały niedosyt, ponieważ mogliśmy odnieść dwa czy nawet trzy zwycięstwa w tym turnieju, ale brakło nam zimnej głowy. Zwłaszcza żałuję meczu z Siemaszką, w którym jeślibyśmy mieli lepszą skuteczność to mogliśmy wygrać - tłumaczy Stanisław Dudzik.

Dla koszykarzy Politechniki sezon już się zakończył i będą trenować na własnych obiektach, Siemaszka i AGH zagrają w turnieju z udziałem drużyn z innych regionów o awans do II ligi.

W innych meczach: Cracovia - AGH 79:81, AGH - Siemaszka 84:89.

1. Siemaszka 3 6 247:208
2. AZS AGH 3 5 246:238
3. Politechnika 3 4 193:212
4. Cracovia 3 3 232:260