AZS UJK Kielce pokonał KK UR Bozza Kraków w meczu wyjazdowym. Kielczanie zagrali znakomitą drugą połowę

Bartosz Wartałowicz
Pierwsza wygrana AZS UJK Kielce. Zespół Rafała Gila pokonał 90:81 KK UR Bozza Kraków w meczu wyjazdowym. AZS UJK Kielce
AZS UJK Kielce odniósł pierwsze zwycięstwo w grupie C drugiej ligi koszykarzy. Zespół Rafała Gila pokonał na wyjeździe KK UR Bozza Kraków 90:81.

AZS UJK Kielce odniósł pierwszą wygraną w lidze. Zespół Rafała Gila pokonał KK UR Bozza Kraków

KK UR Bozza Kraków - AZS UJK Kielce 81:90 (25:16, 17:22, 15:31, 24:21)

KK UR Bozza Kraków: Siwak, Jewuła 7 (2x3), Cepuchowicz 5 (1x3), Szwedo 13 (1x3), Piszczatowski 12, Chorab 24 (3x3), Ziółkowski 4, Jakubek 11 (3x3), Michałowski 5.
AZS UJK Kielce: Łosiak 8 (1x3), Pisarczyk 24 (3x3), Wesołek 11, Lewandowski 7, Maknach 5, Flisiak 2, Wierzbicki 5 (1x3), Lesisz 9 (1x3), Osiakowski 19 (2x3)

Zespół Rafała Gila zrehabilitował się za porażkę we własnej hali z Iskrą Częstochowa i pokonał mocny zespół z Krakowa. Kielczanie znakomicie rozegrali szczególnie trzecią kwartę, którą wygrali szesnastoma punktami. W zespole rywali najskuteczniejszy był młody, 22-letni Radosław Chorab, który zdobył 24 punkty dla gospodarzy. W zespole AZS UJK rządzili doświadczeni zawodnicy - Wojciech Pisarczyk, zdobywca 24 punktów i Piotr Osiakowski, który uzbierał 19 "oczek"