AZS UJK Kielce przegrał na wyjeździe z BS Polonią Bytom - liderem 2. Ligi grupy C koszykówki mężczyzn

Bartosz Wartałowicz
AZS UJK Kielce
AZS UJK Kielce przegrał 78:107 z BS Polonią Bytom w meczu 20 kolejki 2 Ligi koszykówki mężczyzn grupy C. Lider z Górnego Śląska został czwartym zespołem, który zdobył trzycyfrową liczbę punktów w spotkaniu z kielczanami w tym sezonie.

Wysoka porażka AZS UJK Kielce w meczu z BS Polonią Bytom

BS Polonia Bytom - AZS UJK Kielce 107:78 (38:20, 18:25, 23:13, 28:20)

Polonia: Wąsowicz 10, Lewiński 5, Piechowicz 11, Nawrot 10, Bogdanowicz 6, Pruefer 10, Krawiec 15, Giżyński 11, Fleszar 6, Wróbel 18, Górecki, Krakowiak
AZS UJK: Łosiak 12, A. Strojek 2, S. Strojek, Pisarczyk 23, Wesołek, Lewandowski, Maknach 14, Cygan, Wierzbicki 5, Lesisz 9, Osiakowski 4.

Gospodarze błyskawicznie objęli prowadzenie 11:0 i do końca kontrolowali pierwszą kwartę, podobnie jak trzecią i czwartą, co widać było na tablicy wyników. Zespół Rafała Gila zaskoczył nieco lidera w drugiej kwarcie, którą wygrał różnicą 7 punktów, ale było to za mało na Polonię Bytom. Na parkiecie najbardziej skuteczny był Wojciech Pisarczyk, który zdobył 23 punkty, ale koledzy z zespołu nie mogli mu dorównać. Polonia skutecznie zatrzymała Jakuba Lewandowskiego. Skrzydłowy AZS UJK Kielce łącznie przebywał na parkiecie 15 minut, ale nie udało mu się wpisać na listę strzelców.

Po 20 rozegranych meczach, zespół Rafała Gila jest na 6 miejscu w 2 Lidze grupie C. Mecz Polonii z AZS UJK był inauguracją 20 kolejki, więc kielczanie mogą zostać wyprzedzeni w ligowej tabeli.