AZS UJK Kielce przegrał z wiceliderem, ale po walce

(PK)
Kamil Markiewicz
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS UJK przegrał z Grunwaldem Ruda Śląska 27:29.

AZS UJK Kielce – Grunwald Ruda Śląska 27:29 (17:13)

AZS UJK: Jastrząb, Czerwiński – Dobrowolski 2, Grzesik 1, Papaj 2 (1), Chrząszcz 3, Curyło, Boszczyk 8, Kutwin 1, Szafarczyk 1, Wójcik 1, Hady 3 (1), Bednarski 5.

Przez 40 minut „akademicy” rozgrywali z wiceliderem bardzo dobry mecz. W 12 minucie prowadzili 7:3. Wprawdzie Ślązacy w 24 minucie doprowadzili do remisu 11:11, ale w końcówce pierwszej części gry gospodarze znów odskoczyli.

Jeszcze w 37 minucie kielczanie wygrywali 19:16, potem jednak do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Grunwaldu. W 50 minucie zespół z Kielc przegrywał 23:24, a ostatni remis, 25:25, notowano dwie minuty później.

- Można powiedzieć, że wygrała rutyna. Zabrakło nam sił i zimnej głowy. Kiedy rywale wyszli na prowadzenie, nasi zawodnicy podejmowali zbyt pochopnie decyzje o rzutach. Bardziej doświadczony zespół Grunwaldu pokazał, jak rozgrywać końcówki, to dla nas dobra lekcja – skomentował trener AZS UJK, Tomasz Błaszkiewicz.