AZS UJK Kielce wygrał we własnej hali. Podopieczni Rafała Gila pokonali Inter-bud Oknoplast Kraków w II lidze koszykarzy

Wojciech Buras
Koszykarze AZS UJK Kielce wygrali z Inter-bud Oknoplast Kraków.
Koszykarze AZS UJK Kielce wygrali z Inter-bud Oknoplast Kraków. AZS UJK Kielce
AZS UJK Kielce pokonał we własnej hali Inter-bud Oknoplast Kraków 66:62 w rozegranym awansem meczu 15. kolejki II ligi koszykarzy. Akademicy są w nietypowej sytuacji. Rozegrają dwa spotkania w przeciągu dwóch dni. We wtorek wygrali pierwsze z tych starć. Najwięcej punktów dla kielczan zdobyli Wojciech Pisarczyk i Jakub Lewandowski po 18.

Zwycięstwo Akademików

AZS UJK Kielce - Inter-bud Oknoplast Kraków 66:62 (21:13, 12:20, 25:15, 8:14)
AZS UJK: Łosiak 10, Pisarczyk 18, Wesołek, Lewandowski 18, Makhnach, Cygan, Flisiak, Wierzbicki 3, Lesisz 6, Osiakowski 11.

Podopieczni Rafała Gila przegrali w poprzedniej kolejce po zaciętym meczu z MKS II Dąbrową Górniczą 75:77. W bieżącym tygodniu spotkają się z nietypową sytuacją. Zagrają dwa mecze w przeciągu dwóch dni. We wtorek przypadło pierwsze z tych starć. Akademicy podejmowali we własnej hali Inter-bud Oknoplast Kraków. Goście przed spotkaniem w Kielcach mieli na swoim koncie 2 zwycięstwa i 12 porażek, co dawało im miejsce na dole tabeli II ligi.

AZS UJK szturmem wszedł w mecz. Już w 1. kwarcie osiągnął czternastopunktową przewagę. Z biegiem czasu Krakowianie redukowali straty. W efekcie do przerwy był remis 33:33. Bardzo dobre spotkanie w barwach rywali rozgrywał Marcel Hościłowicz, który ostatecznie zakończył wtorkowe zmagania z dorobkiem 23 "oczek".

Po przerwie goście wyszli na 4-punktowe prowadzenie, natomiast Akademicy nie mogli lepszy sposób finiszować 3. kwarty. Zaliczyli serię 12:0 i weszli w ostatnią odsłonę meczu, prowadząc 58:48. W niej koszykarze z Małopolski próbowali doskakiwać do AZS UJK, ale zawodnicy Rafała Gila, mimo że nie byli wystarczająco skuteczni na atakowanej połowie, wytrzymali presję i zgarnęli ważne zwycięstwo.

Najwięcej punktów dla kielczan zdobyli Wojciech Pisarczyk i Jakub Lewandowski po 18.

O kolejne ligowe punkty AZS UJK zagra już środę, 13 grudnia, o godzinie 18.30 u siebie z OPTeam Resovią Rzeszów.

Kielecki zespół zajmuje 11. miejsce w tabeli II ligi i ma na swoim koncie 19 punktów. Liderem jest Basket Hills Bielsko-Biała.