AZS UJK Kielce wygrywa z Padwą i jest liderem

Anna Benicewicz-Miazga
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS UJK Kielce wygrał z Padwą Zamość.

AZS UJK Kielce – Padwa Zamość 23:20 (10:8)

AZS UJK: Drozd, Czerwiński – Dobrowolski, Papaj, Curyło 3, Hady 5 (5), Wójcik 5, Szafarczyk, Siedlarz 1, Bysiak, Boszczyk 2, Kumański 5, Sornat 1, Grzesik 1.

Wicelider grupy B drugiej ligi pokonał lidera i awansował na pierwsze miejsce. Kielczanie wygrali po ciekawym meczu. W 16 minucie wygrywali 6:2 i prowadzenia nie oddali już do końca meczu, choć Padwa w drugiej połowie kilka razy zmniejszała straty do jednego gola (40 minuta 14:13, 51 – 19:18, 53 – 20:19) i robiło się bardzo nerwowo. Od tego ostatniego momentu gole zdobyte przez Mikołaja Wójcika i Filipa Hadego z karnego rozstrzygnęły mecz.

- Na pewno wyróżnili się obaj nasi bramkarze, Ignacy Drozd i Wojtek Czerwiński, którzy w sumie mieli ponad 50 procent skuteczności. Świetnie spisywała się defensywa, którą kierował Piotrek Bysiak. Nieco słabiej było ze skutecznością w ataku, ale tak bywa w takich meczach - podsumował trener AZS UJK, Tomasz Błaszkiewicz.