AZS UJK wysoko wygrał z SMS ZPRP i znów jest liderem

W zaległym meczu grupy mistrzowskiej drugiej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP Kielce przegrała z AZS UJK Kielce.

SMS ZPRP Kielce – AZS UJK Kielce 21:35 (11:18)

SMS: Nowak, Trojanowski – Gołda, Walczyk, Schabowski 4, Czarnecki 2 (2), Brzeziński 2, Krawczyk 7, Leśniak 4 (1), Czekaj, Pawłowski, Winiarczuk, Antoniak 1, Czaja 1.

AZS UJK: Czerwiński, Kiczka – Dobrowolski 3 (2), Papaj 1, Curyło 3, Wójcik 5, Szafarczyk 6, Siedlarz 2, Bysiak 3 (1), Boszczyk 5, Kumański 4, Sornat 1 (1), Grzesik 2.

Początek był optymistyczny dla zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy prowadzili 3:0. Potem zaczęli przeważać „akademicy”, najpierw nieznacznie, a z minuty na minutę coraz bardziej. Mniej doświadczeni gospodarze popełniali dużo prostych błędów w ataku, oddawali nieskuteczne rzuty, co powodowało kontrataki rywali. Ostatni remis, 8:8, notowano w 18 minucie. W drugiej połowie nastąpił błyskawiczny odjazd w wykonaniu AZS UJK, w 48 minucie było 16:29, a cztery minuty później – 17:31.
Wygrana spowodowała, że AZS UJK znów wyprzedził MOSiR Bochnia, wracając na pozycję lidera.