AZS WSBiP KSZO gra w sobotę ze Spartą Warszawa (video, zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
O dziewiąte zwycięstwo w sezonie zagrają w sobotę siatkarki AZS WSBiP KSZO. Zadanie wydaje się być proste, bowiem najbliższy rywal ostrowczanek wygrał dotychczas w lidze zaledwie jednego seta.

Gdy w meczu czwartej kolejki ostrowczanki wygrały 3:0 z drużyną SMS Sosnowiec, pozwalając rywalkom na zdobycie zaledwie 53 punktów, wydawało się, że ciężko będzie pobić ten swoisty rekord, jednak tydzień później w meczu ze Spartą w Warszawie wyśrubowały go do 46 oczek. W ostatniej kolejce podopieczne trenera Dariusza Parkitnego ponownie pokonały uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu różnicą 53 punktów. Czy równie konsekwentnie zagrają także ze Spartą?

Po wygranej w Sosnowcu zespół awansował z siódmej na piątą pozycję w tabeli. Obecnie na koncie akademiczek są 24 punkty, co daje sześciopunktową przewagę nad dziewiątym zespołem w tabeli, który będzie musiał grać w fazie play off o utrzymanie statusu pierwszoligowca. Najbliższy rywal - Sparta Warszawa - zdecydowanie odstaje w bieżącym sezonie od pozostałych zespołów. Dotychczas zdołał ugrać zaledwie jednego seta, a taki wynik nie daje choćby punktu. - W Sosnowcu dziewczyny zagrały konsekwentnie i dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Mam nadzieję, że ta koncentracja zostanie nam już do końca sezonu. Do meczu ze Spartą musimy podejść na poważnie, by nie dać szansy na rozpędzenie się rywalek - podkreślił trener Dariusz Parkitny. Siatkarki AZS WSBiP KSZO przygotowywały się do spotkania ze Spartą już w komplecie, z Agnieszką Starzyk-Bonach i Małgorzatą Ślęzak. Kibice w Ostrowcu liczą na powtórzenie wyniku z pierwszego meczu pomiędzy tymi drużynami. Wówczas ostrowczanki wygrały 3:0 kończąc kolejne sety do 16, 12 i 18.

Początek spotkania AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Sparta Warszawa w sobotę 26 stycznia o godzinie 17 w hali przy ulicy Świętokrzyskiej. Bilety w cenie 10 zł normalny i 5 zł ulgowy.