AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Gaudia Trzebnica 3:0 (video, zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
Zwycięstwem ostrowczanek bez straty seta zakończyło się pierwsze barażowe spotkanie o pozostanie w pierwszej lidze siatkówki kobiet. Mecz rozpoczął się od asa serwisowego przyjezdnych, jednak to siatkarki AZS WSBiP KSZO posiadały inicjatywę w całym secie. Gdy przy stanie 8:4 w pole zagrywki weszła Katarzyna Brojek, opuściła je dopiero przy wyniku 15:5.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Gaudia Trzebnica. - Zapis relacji live

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Gaudia Trzebnica 3:0 (25:13, 31:29, 25:17)

AZS WSBiP KSZO: Bernatowicz, Brojek, Król, Kosiorowska, Chmiel, Słonecka, Soja (libero) oraz Winogradowa, Świerszcz, Tomsia, Mazur, Nowakowska

Gaudia: Dydak, Lech, Szafraniec, Szymańska, Ślęzak, Gawlak, Kędzia (libero) oraz Boroń, Bańska
Sędziowali: Anna Czywczyńska i Marek Mianowski.

Widzów: 250.

Gdy partia zakończyła się wysokim zwycięstwem do 13, kibice sądzili, że mecz okaże się spacerkiem dla podopiecznych trenera Dariusza Daszkiewicza. Zdawał się to potwierdzać początek drugiego seta, w którym ostrowczanki prowadziły już 5:2. Rywalki szybko jednak doprowadziły do remisu po 6 i do końca tej partii trwała zacięta walka punkt za punkt, a po kilku długich wymianach siatkarki potrzebowały czasu na złapanie oddechu.

Ostatecznie dwa decydujące punkty zdobyła najlepiej punktująca Katarzyna Brojek i drugi set po 36 minutach gry zakończył się wysokim wynikiem 31:29. W trzeciej partii akademiczki nie popełniły już błędu z drugiego seta i od początku kontrolowały grę pewnie wygrywając do 17. Trener Dariusz Daszkiewicz mając w perspektywie niedzielny mecz, dał pograć także zmienniczkom. W sumie na parkiecie wystąpiły wszystkie siatkarki z meczowej kadry. Drugie spotkanie barażowe rozegrane zostanie w niedzielę o godzinie 17.

W sobotnim spotkaniu z Gaudią punktowały: Katarzyna Brojek 17 (12 atak, 5 blok), Sylwia Chmiel 10 (1 zagrywka, 7 atak, 2 blok), Paula Słonecka 7 (1 zagrywka, 6 atak), Iwona Kosiorowska 7 (2 zagrywka, 3 atak, 2 blok), Aleksandra Król 6 (3 atak, 3 blok), Jelena Berantowicz 5 (1 zagrywka, 1 atak, 3 blok), Marina Winogradowa 4 (4 atak), Ewelina Świerszcz 1 (1 atak).