AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Gaudia Trzebnica 3:1

Rafał SOBOŃ
AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Gaudia Trzebnica. Relacja live
Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec wygrały niedzielne spotkanie z Gaudią Trzebnica. Po dwóch meczach fazy play - out ostrowczanki prowadza 2:0 Teraz czeka je wyjazd do Trzebnicy, gdzie podopieczne trenera Dariusza Daszkiewicza będą chciały przypieczętować pozostanie w gronie I - ligowców. Przypomnijmy, że gra toczy się do trzech zwycięstw.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Gaudia Trzebnica. Zapis relacji live

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Gaudia Trzebnica 3:1 (25:19; 24:26; 25:19; 25:11)

AZS WSBiP KSZO: Bernatowicz, Brojek, Król, Kosiorowska, Winogradowa, Słonecka, Soja (libero) oraz Chmiel, Świerszcz

Gaudia: Dydak, Boroń, Szafraniec, Szymańska, Ślęzak, Gawlak, Kędzia (libero) oraz Lech, Sobolewska, Turban

Sędziowali: Bogumił Sikora i Benedykt Cieślik. Widzów: 250.

W obu spotkaniach podopieczne trenera Dariusza Daszkiewicza straciły tylko seta, jednak emocji nie brakowało, zwłaszcza w drugich partiach obu spotkań. - Być może wkradało się jakieś rozprężenie po wygranych pierwszych odsłonach. W Trzebnicy będziemy musiały to wyeliminować - mówiła po niedzielnym spotkaniu Katarzyna Brojek, najlepiej punktująca w obu meczach. Najwięcej problemów ostrowczankom rywalki sprawiły w drugim secie niedzielnego meczu, kiedy aż dwadzieścia ataków zakończyło się zdobyciem punktu.

Po wygraniu w sobotę 3:0, trener Daszkiewicz na jedną zmianę w wyjściowym składzie na niedzielny pojedynek. W miejsce Sylwii Chmiel na boisko wybiegła Marina Winogradowa. W pierwszej partii wyrównana gra toczyła się tylko do stanu po 4. Później ostrowczanki systematycznie budowały przewagę i nie niepokojone przez rywalki wygrały tę partię do 19. Podobnie jak w sobotę, sporo nerwów kosztował kibiców set drugi, choć i w nim to ostrowczanki prowadziły przez większą część partii, jednak od wyniku 24:23, punktowały już tylko rywalki i tym samym urwały gospodyniom seta. Jak się później okazało, jedynego. W pozostałych partiach siatkarki AZS WSBiP KSZO dyktowały warunki gry, prowadząc m.in. w trzecim secie 18:4, czy w czwartym 10:2. Osiągając tak wysokie przewagi wygrywały kolejne sety doprowadzając tym samym do stanu 2:0 w bezpośredniej rywalizacji o utrzymanie statusu pierwszoligowca.

Ostrowczanki wykonały plan wygrywając pierwsze dwa spotkania. Za tydzień wyjadą do Trzebnicy, gdzie wystarczy wygrać jedno z dwóch zaplanowanych spotkań. W przypadku porażek, decydujący - piąty - mecz rozegrany będzie ponownie w Ostrowcu. - Z pewnością łatwiej będzie nam się grało we własnej hali, jednak musimy przez ten tydzień poprawić to, co szwankowało w Ostrowcu. Nie możemy aż tylu punktów oddawać rywalko atakując w aut, czy połowę siatki - mówił podenerwowany Jarosław Bodys, były szkoleniowiec AZS WSBiP KSZO, a obecnie Gaudii Trzebnica.

W niedzielnym spotkaniu z Gaudią punktowały: Katarzyna Brojek 18 (13 atak, 5 blok), Aleksandra Król 13 (12 atak, 1 blok), Paula Słonecka 10 (9 atak, 1 blok), Marina Winogradowa 10 (8 atak, 2 zagrywka), Iwona Kosiorowska 10 (8 atak, 2 blok), Jelena Berantowicz 6 (3 zagrywka, 3 atak), Sylwia Chmiel 1 (1 atak).